Ogród i dom

Dekoracje okien na Wielkanoc

Opublikowano: 12 grudnia 2019 o 18:00   /   przez   /   komentarze (0)

Nieuchronnie zbliża się Wielkanoc, czyli jedno z dwóch najważniejszych świąt dla katolików. Dlatego warto zawczasu zadbać o odpowiednie przystrojenie domu, wykorzystując w tym celu rozmaite kompozycje kwiatowe, stroiki, papierowe zajączki czy gniazdka z pisankami. Nie zapomnijmy też o ozdobieniu okien, ponieważ dzięki temu będziemy mogli pochwalić się celebracją Wielkanocy na zewnątrz. Oprócz gotowych firan, w oknach muszą się znaleźć m.n. kwiaty z bibuły oraz wianki. 

Rozwiązania tradycyjne i nowoczesne

Podstawową, klasyczną dekoracją okna na Wielkanoc jest oczywiście długa firanka lub zasłonka. Najlepiej w okresie tych świąt sprawdzają się wersje kolorowe oraz wzorzyste, np. w drobne kwiatuszki. Można też pomyśleć o wprowadzeniu zazdrostek do kuchni, czyli krótkich firanek zasłaniających jedynie połowę okna. Na rynku znajdziemy modele haftowane, koronkowe, całkiem gładkie i z gipiurą, więc każdy z pewnością dobierze produkt idealnie dostosowany do wystroju wnętrza.

Doskonałym punktem na umieszczenie stylowych dekoracji świątecznych jest parapet. Do postawienia na nim nadają się przede wszystkim koszyczki z pisankami, doniczki z rzeżuchą oraz żywymi kwiatami (hiacyntami, żonkilami itp.), a także specjalne drzewka z pisankami. Oprócz tego można postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli np. pluszowe zwierzątka wielkanocne (zwłaszcza kurczaczki i zajączki) oraz skrzynki z kwiatuszkami, które wprowadzą wspaniały wiosenny klimat. Z kolei na szybie warto nakleić kolorowe wycinanki, a pod karniszem zawiesić stroiki z kwiatami, papierowe girlandy, wianki, gałązki wierzby i różnorodne ozdoby z bibuły.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dziewiętnaście − 12 =