Zdrowie i medycyna

Najczęstszy problem podczas hodowli konopi

Opublikowano: 17 lipca 2022 o 12:00   /   przez   /   komentarze (0)

Nasiona konopi są niezwykłe, ponieważ mają grubą skorupę, która chroni je przed drapieżnikami, ale utrudnia kiełkowanie. Pierwszym krokiem do wykiełkowania nasion konopi jest ich przygotowanie. Należy je umyć wodą, namoczyć w wodzie przez noc, a następnie wysiać do ziemi. W zależności od warunków uprawy, kiełkowanie nasion konopi może trwać od trzech tygodni do miesiąca.

Dlaczego konopie nie chcą kiełkować?

Istnieje kilka powodów, dla których konopie nie będą kiełkować. Pierwszym z nich jest to, że były one niewłaściwie przechowywane. Nasiona konopi mogą być przechowywane do trzech lat, ale muszą być schłodzone lub zamrożone, aby zachować żywotność. Jeśli były przechowywane nieprawidłowo, nie wykiełkują po posadzeniu.

Innym powodem, dla którego konopie nie będą rosły, jest to, że nie pozwolono im wystarczająco wyschnąć przed przechowywaniem. Nasiona konopi muszą całkowicie wyschnąć przed przechowywaniem, w przeciwnym razie będą podatne na uszkodzenia pleśni i zepsucie.

Najczęstszym powodem, dla którego konopie nie kiełkują jest to, że nie zostały odpowiednio uprawione i przetworzone na żywność. Nasiona mogły zostać zanieczyszczone pestycydami i innymi chemikaliami stosowanymi w uprawie lub przetwarzaniu przed sprzedażą, co powoduje obniżenie współczynnika kiełkowania i słaby wzrost roślin, nawet jeśli nasiona były prawidłowo przechowywane i zebrane ze zdrowych roślin. Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost konopi, powinieneś zapoznać się z informacjami pod tym linkiem: https://domowauprawa.pl/Jak-przyspieszyc-kielkowanie-roslin-news-pol-1602156955.html.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

15 − 9 =