Zdrowie i medycyna

Jak dbać o prawidłową pracę serca?

Opublikowano: 18 listopada 2022 o 11:00   /   przez   /   komentarze (0)

Serce jest mięśniem, który kurcząc się pompuje krew przez układ krążenia. Znajduje się ono w klatce piersiowej, za mostkiem i nieco na lewo od niego. Serce pompuje krew przez tętnice do wszystkich części ciała, gdzie pobiera ona tlen i dostarcza go do komórek, a następnie wraca żyłami do prawego przedsionka serca. Aby serce funkcjonowało prawidłowo, potrzebna jest zdrowa dieta i regularne ćwiczenia. Należy również dbać o swoje serce unikając wyrobów tytoniowych, ograniczając stres i kontrolując wagę.

Zapobieganie zakrzepom

Zioła przeciwzakrzepowe są grupą leków ziołowych, które są używane do zapobiegania lub leczenia zakrzepów krwi. Ludzie, którzy biorą zioła przeciwzakrzepowe mogą być również na ryzyko krwawienia, więc ważne jest, aby porozmawiać z dostawcą opieki zdrowotnej przed podjęciem jakichkolwiek leków ziołowych.

Zioła przeciwzakrzepowe są stosowane w leczeniu i zapobieganiu zakrzepom krwi, które mogą prowadzić do ataku serca i udaru. Niektórzy ludzie mogą potrzebować przyjmować antykoagulanty przez całe życie, podczas gdy inni mogą przestać je przyjmować po kilku miesiącach.

Bezpieczne przyjmowanie antykoagulantów

Jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, ile ćwiczeń powinieneś wykonywać każdego dnia i czy wpłynie to na Twoją dawkę lub harmonogram dawkowania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem leczenia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery + 12 =