Polecamy

Meble do małego mieszkania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacje małych wnętrz stanowią duże wyzwanie. Zwłaszcza, że mieszkania o niewielkiej powierzchni nadal spełniać muszą określone funkcje. W domu nie może bowiem zabraknąć strefy odpoczynku, higieny, czy przygotowywania posiłków. Na rynku istnieją jednak meble, które pozwalają właścicielom niewielkich mieszkań przygotować wyposażenie pomieszczeń skrojone na ich miarę.

Problematyczny salon w małym mieszkaniu

Niewielkie wnętrza wymagają specjalnych rozwiązań. Posiadacze małych mieszkań powinni zastępować wielkie meble małymi, jednocześnie maksymalnie wykorzystując każdą z dostępnych przestrzeni w domu. Poza szafami ustawianymi na podłogach warto przemyśleć montowanie półek i szafek na ścianach. Często bowiem przestrzeń nad pojemną komodą lub szafą jest niezagospodarowana, a zainstalowanie w to miejsce niewielkiej półki pozwoliłoby na zyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania przedmiotów. Producenci mebli coraz częściej proponują nabywcom szafki lub półki wiszące spójne z wyglądem wybranych zestawów mebli, przez co z łatwością można do nich dokupić artykuły zgodne z wyjściową stylistyką mebli. 

Ważną kwestią jest również stworzenie komfortowego miejsca do siedzenia dla domowników i gości. Poza kompaktową kanapą, która po rozłożeniu może stać się łóżkiem, w małym mieszkaniu warto rezygnować z foteli. Ich rozmiar, a także waga znacząco utrudniają poruszanie się po niewielkim pokoju. Zamiast nich warto pomyśleć o pufie, którą można przechowywać praktycznie wszędzie! Jeśli pokój dzienny jest jednocześnie Twoją sypialnią to z łatwością uda Ci się odłożyć rozstawione wcześniej pufy w kąt i zrobić miejsce dla łóżka. Pufy z łatwością można przechowywać „piętrowo” (jedna na drugiej), dlatego nawet w małym mieszkaniu uda Ci się zmieścić kilka z tych kompaktowych mebli.

Kuchnia z jadalnią? To proste!

Właściciele małych mieszkań z łatwością mogą rozwiązać również kwestię jadalni. Choć nie ma wówczas mowy o wielkim stole i kilku krzesłach dla domowników, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić je designerskimi hokerami. Coraz popularniejsze krzesła inspirowane stołkami barowymi są niezwykle lekkie, a co najważniejsze – nie zajmują wiele miejsca. Te dostępne na https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/hokery/ z łatwością można je dostawić do wybranego blatu w kuchni lub stołu w pokoju, absorbując tym samym dowolną przestrzeń do zjedzenia posiłku. Co ciekawe, hokery wpływają również na optyczny odbiór pomieszczenia, które dzięki ich smukłości wydaje się większe. Stołki nie zajmują bowiem tyle przestrzeni, co tradycyjne krzesła w jadalni.

Wśród mebli do małych mieszkań nie może również zabraknąć praktycznych stolików, które w kilka sekund mogą zmienić swoją pierwotną powierzchnię na większą. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w domach, gdzie często przyjmowani są goście, a jednocześnie nie ma w nich miejsca na przechowywanie biesiadnego stołu. Rozkładane blaty projektowane są wówczas tak, by użytkownik z łatwością mógł zamienić niewielki stolik w pokaźnej wielkości powierzchnię dla gości. Tego typu stoły można przechowywać zarówno w pokoju dziennym, jak i kuchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Daleki wyjazd – jechać własnym autem czy wynająć większy samochód?
Wyjazd z rodziną na wymarzone wakacje to zawsze emocjonujące i stresujące wyzwanie, bowiem dokładne zaplanowanie podróży i załatwienie wszelkich niezbędnych […]
Codzienne stosowanie erytrolu – czy jest opłacalne?
Codzienne stosowanie erytrolu – czy jest opłacalne?
Cukier w tradycyjnej formie jest stosowany przez wszystkich na co dzień. Każdy używa go do słodzenia kawy czy herbaty. Ponadto […]
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
Sypialnia to miejsce wypoczynku, w którym w ciągu nocy czerpiemy sił przed następnym, nielekkim dniem. Kiedy cierpimy na alergię i […]
Ostatnie wpisy