Lifestyle

Jak ochłodzić się latem

Opublikowano: 2 listopada 2018 o 10:12   /   przez   /   komentarze (0)

Gorące i upalne letnie sezony są często przez nas wyczekiwane po mroźnych zimach i krótkich dniach, a z drugiej strony musimy sobie radzić z nadmiarem słońca, montując klimatyzację, chłodząc napoje albo kupując baseny do ogrodu. Lato jest niepowtarzalnym okresem, na który często czekamy od początków jesiennych dni. Jednak nie są dla nas problem gorące dni, ponieważ mamy mnóstwo dobrych sposób na ochłodzenie się.

Kilka dobrych trików na ochłodzenie się latem

Podstawową sprawą w gorące upalne dni jest odpowiednie nawodnienie organizmu, który zwiększa zapotrzebowanie na wodę w tym okresie. Poza tym należy pamiętać o odpowiednim ubraniu, które powinno być lekkie i przewiewne. Unikajmy ekspozycji słonecznych w godzinach od 10 do 15, a w bardzo upalne dni szukajmy cienia aż do godzin wieczornych. Warto też pomyśleć o kapeluszu, który nas uchroni przed udarem słonecznym. W pomieszczeniach, które nie są klimatyzowane pomyślmy o wiatraczku.

Jeżeli możemy zamontować u siebie w ogródku lub na działce rekreacyjnej basen ogrodowy należy koniecznie zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie. Basen 305×76, który zamontujemy na naszym trawniku pozwoli na zanurzenie się w wodzie i odpowiednie schłodzenie ciała. Szczególnie polecane są baseny na stelażu, które są bezpieczne dla naszych pociech. Do zamontowania takiego basenu w ogrodzie nie potrzebujemy: basen, stelaż, filtry do basenu razem z pompą oraz tabletki z chlorem do uzdatniania wody. Warto także zaopatrzyć się w matę, którą zakryjemy wieczorem basem, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych zabrudzeń.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzynaście − siedem =