Wypoczynek i hobby

Co trenować w domu bez sprzętu?

Opublikowano: 10 listopada 2020 o 08:40   /   przez   /   komentarze (0)

Współcześnie mamy do czynienia z modą na zdrowy tryb życia, dlatego bardzo wiele osób regularnie uprawia aktywność ruchową. W sytuacji braku środków finansowych na zakup drogiego sprzętu fitness polecany jest przede wszystkim trening z ciężarem własnego ciała w zaciszu domu. Pozwala on bez większego problemu zrzucić zbędne kilogramy, a dodatkowo skutkuje optymalnym wyrzeźbieniem sylwetki, poprawieniem ogólnej siły oraz wzmocnieniem kondycji organizmu. Co istotne, ćwiczenia tego rodzaju mogą wykonywać zarówno osoby doświadczone, jak i całkowicie początkujące. 

Regularność to klucz do sukcesu

We własnym domu bez sprzętu można z powodzeniem trenować przede wszystkim pompki, czyli podnoszenie i uginanie tułowia przy jednoczesnym uginaniu i prostowaniu całym ramion w podporze przodem. Jest to doskonałe ćwiczenie na zbudowanie zarówno bicepsa, jak i mięśni klatki piersiowej. Godne uwagi są ponadto brzuszki, polegające na leżeniu na plecach i wykonywaniu skłonów tułowia w przód. W znacznym stopniu wzmacniają one mięśnie brzucha, a ponadto usprawniają funkcjonowanie ciała na odcinku lędźwiowo-miednicowym.

Pozostałe ćwiczenia to m.in.: bieg w miejscu, boksowanie z niewidzialnym przeciwnikiem, klasyczne przysiady, wznosy bioder na leżąco, wznosy tułowia na macie, przyciąganie nóg do klatki piersiowej w siadzie, zakroki oraz podciąganie na krawędzi stołu. Trening bez sprzętu najlepiej jest wykonywać w wygodnym stroju zapewniającym maksymalny komfort. Mowa tutaj zwłaszcza o legginsach bezszwowych, termoaktywnym t-shircie, krótkich spodenkach o luźnym kroju czy butach z wyprofilowaną nogawką i antypoślizgową podeszwą. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć × 3 =