Wypoczynek i hobby

Ile kosztuje wydruk zdjęć?

Opublikowano: 21 października 2019 o 06:43   /   przez   /   komentarze (0)

Zdjęcia z wakacji lub ważnych uroczystości rodzinnych to niezwykle cenne pamiątki, które szkoda przechowywać wyłącznie w wersji cyfrowej, czy to na telefonie, karcie pamięci, czy na dysku komputera. Choć w ostatnich latach wywoływanie zdjęć nie cieszy się już taką popularnością, jak kiedyś, to wciąż wiele osób decyduje się na wydruk i trzymanie fotografii w albumach, ramkach i portfelach. Ile więc kosztuje przeniesienie wspomnień na papier?

Szeroka gama usług, bogata oferta

Cena usługi uzależniona jest przede wszystkim od ilości fotografii, jaką chcemy wywołać, jak również od rozmiaru i jakości papieru fotograficznego. Najpopularniejszymi wymiarami są niezmiennie od lat 9 cm x 13 cm oraz 10 cm na 15 cm, jednak liczne studia fotograficzne w Poznaniu oferują również wydruk w niestandardowych rozmiarach, np. w formie kwadratu. Cena wywołania zdjęcia 9×13 cm przy ilości do 100 sztuk, waha się od 0,15 groszy za sztukę do około 0,55 groszy. Uzależnione jest to nie tylko od studia, ale również od papieru i pokrycia – matowego lub błyszczącego.

Zdjęcia o wymiarze 10×15 cm to kwota rzędu od 0,19 groszy za sztukę do nawet 0,70 groszy. Ponownie, jest to zależne od wielkości zamówienia i miejsca, w którym wywołujemy fotografie – w celu dokładnego wyliczenia łącznej kwoty najlepiej zapoznać się z cennikiem oferowanym przez daną placówkę. Ponadto wydruk zdjęć Poznaniu to także możliwość przeniesienia na papier zdjęć panoramicznych. Warto jednak pamiętać, że wydruk fotografii o wymiarze 50 x 70 cm to już wydatek rzędu od 70 do nawet 100 zł za sztukę.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

3 + dwadzieścia =