Wypoczynek i hobby

Nauka na nartach – czy jest możliwa w każdym wieku?

Opublikowano: 26 czerwca 2020 o 07:48   /   przez   /   komentarze (0)

Istnieje bardzo wiele dyscyplin sportowych dostarczających maksymalną dawkę emocji oraz pozytywnych wrażeń. Jedną z nich jest narciarstwo, które mogą uprawiać osoby w różnym wieku. Oczywiście najłatwiej zasady jazdy na nartach przyswajają dzieci, ale nawet ludzie po sześćdziesiątym roku życia są w stanie opanować technikę przynajmniej w stopniu podstawowym. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku zapisanie się na profesjonalny kurs. Oferuje go m.in. szkółka narciarska działająca we włoskiej miejscowości Marilleva, o czym mozna przeczytać na https://rossignol-academy.pl/szkolka-marilleva/.

Nie zapomnimy o zakupie porządnego sprzętu

Nauka jazdy na nartach nie jest zarezerwowania wyłącznie dla dzieci, ale również dla osób dorosłych – zarówno w sile wieku, jak i seniorów. Wystarczy bowiem wziąć udział w specjalnym szkoleniu organizowanym przez wybraną szkółkę działającą w Polsce albo za granicą (np. we Włoszech, Austrii czy Szwajcarii). Takie podmioty zatrudniają przeważnie doświadczonych instruktorów, którzy posiadają ogromną wiedzę i umiejętności, a ponadto wykazują się sporą empatią w kontakcie z kursantami. Pod ich okiem nauka przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie.

Godna polecenia jest w szczególności polska szkoła narciarska w Folgarida, słynąca z wysokiej skuteczności i nowoczesnych metod dydaktycznych. Istotnym warunkiem szybkiego przyswojenia zasad jazdy na nartach jest też zaopatrzenie się w dobrej jakości sprzęt. Chodzi przede wszystkim o wygodne buty z wiązaniami, solidny kask ochronny na głowę, kijki dobrane z uwzględnieniem wzrostu oraz narty perfekcyjnie dopasowane do formy aktywności, poziomu zaawansowania i wieku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jedenaście − 7 =