Polecamy

Brama automatyczna czy otwierana manualnie – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na ogrodzenie terenu, na którym stoi Twoje przedsiębiorstwo, musisz zdecydować się na odpowiednią bramę i to nie tylko wjazdową na posesję, ale często także drugą, która prowadzić będzie np. do rampy załadunkowej lub warsztatu mieszczącego się w budynku. Dlatego poważnie przemyśl, jaki typ bramy będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Wybranie złej może się okazać później przyczyną stresu oraz niepotrzebnej złości Twojej oraz Twoich pracowników. 

Mechanizm czy siła ludzkich rąk?

O ile można dyskutować w tej kwestii w przypadku bramy wjazdowej na posesję, o tyle bramy przemysłowe w budynkach lepiej od razu wybrać z odpowiednim mechanizmem napędzającym. Ich otwieranie i zamykanie przez człowieka może być uciążliwe, szczególnie że ich drzwi są po prostu bardzo ciężkie. Zajrzyj na http://przemyslowebramy.pl/montaz-serwis/naprawa-bram-przemyslowych/, by się przekonać o jakich parametrach wagowych mowa. To istne kolosy pośród bram.

W przypadku bramy wjazdowej, wszystko zależy od tego, czy będzie zamykana i otwierana po każdym samochodzie, czy też ma stać cały dzień otwarta. W pierwszej sytuacji zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na bramę mechaniczną, ponieważ oszczędzi to zarówno czas, jak i uchroni wszystkich, którzy z niej korzystają przed zimnem czy zmoknięciem. Jednak jeżeli masz zamiar zamykać ją dopiero po zakończeniu godzin pracy firmy, to tańszym i rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwykła brama otwierana ręcznie, która równie dobrze zabezpieczy teren podczas godzin nocnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Zapewne każdy z nas nie raz stoi przed trudnym zadaniem – co podarować w prezencie? Jeśli nie znamy za dobrze […]
Jakie korzyści można odnieść ze współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym?
Jakie korzyści można odnieść ze współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym?
Każda spółka czy przedsiębiorstwo działające obecnie na rynku jest zobligowane prawnie do księgowania wszelkich operacji finansowych. Wymaga to z pewnością […]
Jak działają czujniki dymu?
Jak działają czujniki dymu?
Czujniki dymu to niewielkie urządzenia, które powstały po to, aby ratować przed ogniem ludzkie życie oraz dobytek. Ich skuteczność w […]
Ostatnie wpisy