Polecamy

Czym wyróżnia się kitesurfing?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to sport wodny łączący aspekty windsurfingu, paralotniarstwa, skateboardingu, snowboardingu, surfingu i gimnastyki. Można o nim myśleć jak o snowboardzie na wodzie. Jest to zabawny sposób, aby uzyskać pompę adrenaliny i cieszyć się czasem na plaży.

Początki kitesurfingu

Sport ten rozpoczął się na Hawajach w późnych latach 80-tych i od tego czasu rozprzestrzenił się na całym świecie. Obecnie jest to sport olimpijski i jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie z milionami uczestników. W rzeczywistości kitesurfing jest obecnie tak popularny, że co roku na całym świecie odbywa się wiele zawodów. Tak jak każdy inny sport, kitesurfing wymaga dużo praktyki i treningu, aby stać się w nim dobrym.

Czym się różni od innych sportów?

Kitesurfing różni się od innych sportów wodnych, ponieważ jego główne źródło napędu pochodzi z latawca przymocowanego do ciała, a nie z deski czy żagla. Pozwala to również na wykonywanie trików podobnych do tych, które wykonują deskorolkarze na lądzie, takich jak salta i obroty, wykorzystując ciężar ciała jako dźwignię przeciwko sile przyciągania latawca podczas jazdy na wodzie.

Kitesurfing jest podobny do kiteboardingu, ale używa mniejszego latawca na krótszej lince. Kitesurfing jest bardziej dostępny, ponieważ jego sprzęt jest tańszy i łatwiejszy do nauczenia niż kiteboarding. Jest również mniej męczący dla zawodników, którzy nie są wystarczająco silni, aby ciągnąć się po wodzie poprzez wywieranie siły na deskę za pomocą stóp, jak w windsurfingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kurorty i spa w górach
Wyjazd w góry to doskonały pomysł na relaks. Wiele osób w tym celu decyduje się na Zakopane. Z całą pewnością […]
Zastosowanie pachołków drogowych – w jakich miejscach można je spotkać?
Zastosowanie pachołków drogowych – w jakich miejscach można je spotkać?
Jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego są pachołki. Wykonuje się je zawsze z elastycznego tworzywa sztucznego i pokrywa […]
Po czym poznać dobrej jakości herbatę?
Po czym poznać dobrej jakości herbatę?
Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów spożywanych na ciepło. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że różne jej warianty potrafią odznaczać […]
Ostatnie wpisy