Wypoczynek i hobby

Jakie zabawki sprawdzą się idealnie podczas podróży

Opublikowano: 26 czerwca 2021 o 12:00   /   przez   /   komentarze (0)

Wakacje to czas dalekich podróży samochodem lub lotów samolotem. O ile dla dorosłych chwila nic nierobienia w trasie bywa prawdziwym relaksem, o tyle dla dzieci jest ona koszmarem ciągnącym się w nieskończoność. Aby uprzyjemnić czas spędzony w foteliku samochodowym, przedziale pociągu, albo fotelu lotniczym, musimy pamiętać o zabraniu do podręcznego bagażu kilku drobiazgów zapewniających naszym pociechom odrobinę rozrywki na miarę możliwości. Nie wciskajmy jednak w małe rączki smartfonów z bajkami. W sklepach znajdziemy mnóstwo świetnych propozycji, które sprawdzą się jako podróżny umilacz czasu.

Rozrywka dostosowana do wieku

Kupując niewielkie gadżety służące rozrywce, warto zwrócić szczególną uwagę na te, które niosą ze sobą jakieś wartości dodane. W przypadku maluszków sprawa jest najprostsza. Wystarczą książeczki stymulujące wzrok lub tzw. szmatki sensoryczne. Temat komplikuje się nieco, gdy na pokładzie pojazdu znajduje się przedszkolak lub dziecko w wieku szkolnym. W takiej sytuacji doskonale egzamin zdadzą łamigłówki logiczne. Idealną propozycją na pierwszy ogień jest Diansheng 3×3.

To mniej skomplikowana wersja znanej wszystkim kostki z kolorowymi ściankami. Diansheng 3×3 wprowadzi naszą pociechę w świat tego typu zagadek i pomoże poznać zasady pomagające układać model pełnowymiarowy. Poza tym możemy kupić także niewielkie książeczki z quizami, zeszyty do rysowania, układanki z magnesami oraz miniaturowe, również magnetyczne egzemplarze popularnych gier planszowych. Tak wyposażeni będziemy mogli przemierzyć cały świat bez narzekania na nudę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

19 + trzy =