Polecamy

Zalety rolet plisowanych

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając wnętrza różnorodnych pomieszczeń, niejednokrotnie nie wiadomo, w jaki sposób je zagospodarować. Często sen z powiek spędza tematyka okien. Możliwości są urozmaicone. Można zdecydować się między innymi na firanki, rolety czy też plisy. W modzie pewnego czasu były zazdroski. Aktualnie wiele osób decyduje się także na minimalizm, wówczas okna pozostają puste. Nie jest to jednak rozwiązanie praktyczne, a codzienna prywatność zostaje mocno naruszona. Chcąc osiągnąć w sposób łatwy zamierzone efekty, jednocześnie skupiając się na prostocie i wygodnym utrzymaniu w czystości, warto zainteresować się plisami.

Plisy jako współczesne rozwiązanie

Zdecydowanie dużym pozytywem rolet plisowanych jest ich prosty i mało inwazyjny montaż. Takowe rolety można zamontować samemu bądź też poprosić o to fachowca. Realne jest ich zamontowanie na specjalistycznych elementach samoprzylepnych. Wówczas wystarczy jedynie dokładnie odtłuścić powierzchnię i poczekać aż preparat wyschnie. Drugą możliwością jest nawiercenie niewielkich otworów i przymocowanie plisy na stałe do ramy. W każdym momencie możliwy jest demontaż, bądź wymienienie plisy na nowej. Cała procedura trwa około 15 minut, uwzględniając jedno okno, dwuskrzydłowe.

Plisy są praktyczne, poprzez fakt prostego utrzymywania ich w czystości. Co jakiś czas przecieramy je po prostu czystą, nawilżoną ściereczką. Można je również oczyścić poprzez delikatne „wypranie” ręczne. Plisy są montowane na zaczepach/haczykach, dlatego istnieje opcja ich ściągania. Są wytworzone z wytrzymałego materiału, który dodatkowo jest odporny na pojawianie się przebarwień od promieni słonecznych. Świeżość koloru pozostaje na długo zachowana. Jeżeli posiadamy odkurzacz o regulowanej sile wciągania, można się pokusić o delikatne odkurzenie powierzchni materiału, z którego są stworzone rolety plisowane.

Nowoczesny design

Chcąc zdecydować się na konkretny model i kolor materiału, należy poświęcić na to odrobinę czasu. Warto przejrzeć wiele wariantów, przykładowo na stronach internetowych typu https://rolety24.net . Jest to spowodowane tym, iż wachlarz w wyborze jest mocno urozmaicony. Plisy występują w różnorodnych materiałach. Można wyszczególnić takie, które przebijają promienia słoneczne, są lekko prześwitujące, można wybrać także takie, które mają dobre i mocne krycie. Są też dostępne plisy z materiału grubego, które mogą stworzyć wręcz półcień we wnętrzu mieszkania, biura, a może i w sypialni. Każde pomieszczenie spełnia określoną funkcję. Decydując się na dany model i jego strukturę, warto ten temat dokładnie uwzględnić i przemyśleć.

Barwy kolorów oraz ich wielopostaciowość również jest mocno urozmaicona. Kolory są zarówno jasne, jak i ciemne, aż po czerń. Jeżeli plisy mają spełniać funkcje zarówno praktyczne, jak i ozdobne, możliwe jest wyszczególnienie takich, których materiał jest zdobiony. Plisy mogą być w jednym, dwóch, trzech czy też wielu kolorach. Materiał może być zaprojektowany w stylu ombre oraz uwzględniając różnorodne kształty. Mogą to być zdobienia kolorowe, bądź też ornamenty tworzone na styl ekskluzywny w wydaniu srebra lub złota. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy zakryć widok zza okna, jednocześnie nie tracąc uroku, jakie może ono dawać.

Kolejnym bardzo dużym atutem plis okiennych jest ich sposób użytkowania. Można korzystać z nich na różne sposoby. Taką plisę jesteśmy w stanie podnieść z dołu do góry, odkrywając widok zza okna. Można to uczynić także częściowo. Wówczas uwidoczniony jest krajobraz za oknem, a blask słoneczny nie oślepia obecnych domowników. Kolejną możliwością jest uchylenie plisy od góry w dół. Jesteśmy w stanie wpuścić światło słoneczne do domu przez okno, a osoby z zewnątrz nie widzą co się wewnątrz budynku dzieje. Zachowana zostaje w pełni prywatność, nie musimy martwić się, że ktoś nas będzie podglądać, a do domu jednocześnie wpada naturalne światło. W pomieszczeniach jest jasno, ciepło i przytulnie.

Można zdecydować się także na trzecie rozwiązanie, jakim jest uchylenie okien zarówno z góry, jak i z dołu. Jest to idealna alternatywa, gdy pragniemy zasłonić się przed oślepiającym blaskiem słońca. Wówczas w odpowiedni sposób możemy dopasować wysokość ułożenia plis. Są one zamontowane na specjalistycznych „szynach”, przypominających linię z grubej żyłki. Jest jednak ona bardzo wytrzymała i wszechstronna. Wbrew pozorom jej trwałość jest na bardzo wysokim poziomie i co najważniejsze, można ją stosować w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdza się zarówno w pracy, jak i w domu. Tak ułożone plisy zapewniają prywatność oraz ciekawy motyw wystroju. Okna nie muszą być nudne. Wszelkie rozwiązanie można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, upodobań oraz klimatu panującego w danym pomieszczeniu.

Plisy jako rolety okienne można dopasować do każdego okna. Wystarczy jedynie pobrać dokładny wymiar i są one tworzone na zamówienie. Stają się one nowoczesnym rozwiązaniem, o bardzo wysokiej jakości. Poprzez swoją prostotę, delikatność i praktyczność zdobywają zainteresowanie i pozytywne opinie w coraz szybszym czasie. Jak już wspominano posiadają wiele zalet, pozostaje jedynie kwestia doboru rozmiaru oraz koloru i ewentualnych zdobień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domowej siłowni?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domowej siłowni?
Regularny trening kształtuje sylwetkę, pozwala zredukować tkankę tłuszczową i ładnie zarysować mięśnie, a także rozładowuje stres i napięcie. Kluczem do […]
Motoreduktor ślimakowy – co to jest?
Motoreduktor ślimakowy – co to jest?
Motoreduktory to jeden z rodzajów napędów przemysłowych. Ich zastosowanie pozwala znacząco ograniczyć ilość innych elementów, co z kolei przyczynia się […]
Długopisy reklamowe z nadrukiem – jakie mają zalety?
Długopisy reklamowe z nadrukiem – jakie mają zalety?
Reklama drukowana to świetny sposób na promowanie swojej firmy. Problemem jest to, że nie zawsze możesz być tam, aby powiedzieć […]
Ostatnie wpisy