Ogród i dom

Jak pozbyć się kamienia z baterii łazienkowych?

Opublikowano: 11 sierpnia 2020 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

W większości polskich domów z kranu leci dosyć twarda woda, która zawiera sporo związków wapnia oraz magnezu. Powoduje ona osadzanie się na bateriach łazienkowych nieestetycznego kamienia w formie twardego osadu. Usuwanie go jest wyjątkowo niewdzięcznym zadaniem i wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. W niniejszym artykule zostaną wymienione najbardziej skuteczne z nich.

Środki domowe i chemiczne

Jeśli chcemy pozbyć się kamienia z takich elementów jak bateria do wanny czy umywalki, powinniśmy w pierwszej kolejności zastosować sok z cytryny. Wystarczy nałożyć go na dane miejsce i pozostawić na kilkanaście minut, a następnie dokładnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Dobrze sprawdzi się ponadto woda z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego, ewentualnie płyn do mycia naczyń. 

Oczywiście na rynku są też dostępne specjalne środki czyszczące – np. mleczka. Zawierają one aktywne składniki, które efektywnie rozbijają i rozpuszczają cząsteczki kamienia, a jednocześnie nie uszkadzają powierzchni armatury. Dodajmy, że w trakcie wykonywania czynności pielęgnacyjnych przydadzą nam się takie narzędzia, jak rękawice ochronne i ściereczka bawełniana.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × dwa =