Lifestyle

Jak dopasować rozmiar roweru do wieku dziecka?

Opublikowano: 16 maja 2019 o 06:32   /   przez   /   komentarze (0)

Wypady na rodzinne wycieczki rowerowe niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zażywamy ruchu, co już samo w sobie jest korzystne dla zdrowia. Dodatkowo oswajamy dzieci z przyrodą oraz uczymy podstaw ruchu drogowego. Warto wybrać się poza miasto, by na łonie natury podglądać budzącą się do życia faunę i florę.

Zabranie ze sobą aparatów fotograficznych pozwoli na uwiecznienie pięknych momentów, a także sfotografowanie żyjących tam stworzeń. Sam widok biedronki, czy pasikonika będzie sporą atrakcją, a zrobienie im zdjęcia i pochwalenie się „zdobyczą” w Internecie może być zalążkiem nowej pasji.

Podstawy jazdy na rowerze

By jednak dojechać w dane miejsce rowerem, musimy najpierw nauczyć dzieci podstaw jazdy. Rowery dla dzieci 14 cali posiadają uchwyt, który umożliwi rodzicowi przytrzymanie rowerka i tym samym kontrolę nad bezpieczną jazdą. Pojazdy typu BMX powróciły do mody i dziś dzieciaki chętnie chwalą się przed rówieśnikami posiadaniem takiego „sprzętu”. Dla jeszcze młodszych dzieci przeznaczone będą rowery 12 cali, które możemy obejrzeć pod linkiem: https://www.runo.sklep.pl/41-rowery-12-cali.

Specjalne kółka boczne dołączone do takiego rowerka pozwalają na bezpieczną naukę podstaw jazdy. Dla mniejszych pociech dobrym rozwiązaniem na start przygody z rowerami będą rowerki biegowe – nieposiadające pedałów. Takie rozwiązanie sprawi, że dziecko ma o wiele mniejsze szanse na przewrócenie się. Najlepiej nie trenować na powierzchniach betonowych, gdzie ewentualny upadek byłby bardziej bolesny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwa × 1 =