Ogród i dom

Skąd wiedzieć, czy łóżka są solidne?

Opublikowano: 11 maja 2019 o 13:26   /   przez   /   komentarze (0)

Wybierając łóżko, najczęściej zwracamy uwagę tylko na to, czy jest wygodne. Nic w tym dziwnego, jednak nie powinien być to jedyny wyznacznik wyboru. Drugim ważnym aspektem jest wytrzymałość mebla. Rodzice doskonale wiedzą, jak często dziecięce łóżka 80×200 poddawane są rozmaitym próbom: podczas bitew na poduszki, w trakcie skakania, bójek między rodzeństwem lub w przypadku starszych dzieci – frywolnego rzucania się na materace. W takich sytuacjach konstrukcja mebla narażona jest na uszkodzenia, dlatego warto dowiedzieć się, jak sprawdzić jego solidność przed zakupem.

Co musisz wiedzieć zanim kupisz wymarzone łóżko?

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź z jakich materiałów wykonano łóżko, jaka jest jego konstrukcja oraz metodyka łączenia. Nie musisz być w tym ekspertem, wystarczy skonsultować się z doradcą klienta w danym sklepie, który powinien udzielić wyczerpujących wyjaśnień na przykład na temat użytych materiałów. Obserwowalne na stelażu lub nogach sęki mogą spowodować, że łóżko nie sprosta dużym obciążeniom i szybko ulegnie zniszczeniu.

Wracając do spraw spojeń, warto zwrócić uwagę czy zamontowano je w postaci śrub lub łączników. Jeśli mebel wyposażono wyłącznie w drewniane kołki jest to kolejna możliwość szybkiego uszkodzenia. W przypadku ramy należy zwrócić uwagę czy posiada ona dodatkowe wzmocnienia.

Dopiero po takich obserwacjach można dopisać materace na liście zakupów. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione elementy, na pewno kupimy łóżko, którego wygodą będzie można cieszyć się przez długi czas.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

osiemnaście + 11 =