Ogród i dom

Jak ogrzewać lokal użytkowy?

Opublikowano: 6 grudnia 2018 o 09:10   /   przez   /   komentarze (0)

Wybór ogrzewania do lokalu użytkowego to kwestia do poważnego rozważenia przez inwestora. Ważne, by rodzaj ogrzewania był praktyczny w stosowaniu, nie wymagał ciągłej obsługi i magazynowania opału. W ten sposób zostały wyeliminowane przynajmniej kotły na paliwa stałe.

Będąc świadomym oddziaływaniu form ogrzewania na środowisko, rozsądny inwestor nie będzie chciał produkować kolejnych porcji pyłów i dymów do atmosfery. Warto zatem rozważyć ekologiczne sposoby na ogrzanie lokalu.

Ogrzewać z głową

Nie do wszystkich miejsc w Polsce podciągnięte są gazociągi. Zresztą ogrzewanie na gaz też nie jest rozwiązaniem idealnym i wymaga podpisania dodatkowej umowy z dostawcą gazu. Na szczęście specjaliści w branży ogrzewania wymyślili coś i prostego i funkcjonalnego, a przede wszystkim ekologicznego i ekonomicznego dla inwestora. Jest to elektryczne ogrzewanie promiennikowe – krok naprzód w dziedzinie ogrzewania.

Kalkulator ogrzewania elektrycznego przeliczający parametry właśnie urządzeń promiennikowych daje zaskakujące wyniki. Okazuje się, że zasilane prądem ogrzewanie promiennikowe jest wydajne i niedrogie. Poza tym działanie promieniste paneli grzewczych sprawia, że rozkład ciepła w lokalu jest równomierny. I nie ma tu znaczenia, czy panele zamontowane zostaną na ścianach czy na suficie. Są one estetyczne, a nawet mogą pełnić funkcję ozdobną.

Zamontowanie ogrzewania z paneli oraz termostatów w lokalu użytkowym potrwa jeden dzień. A komfort użytkowania i satysfakcja z wyboru będą trwały całe lata.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwa × trzy =