Polecamy

Czym charakteryzuje się dobry baton proteinowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Batony proteinowe to wygodna i zdrowa przekąska. Łatwo je zapakować, nie wymagają przechowywania w lodówce i można je jeść w biegu. Ale przy wszystkich batonach proteinowych na rynku, co sprawia, że jeden baton jest lepszy od drugiego?

Istnieje wiele różnych cech, które mogą sprawić, że jeden bar proteinowy będzie lepszy od drugiego:

Kalorie

Jeśli próbujesz schudnąć, możesz wybrać mniej kaloryczny baton białkowy. Jeśli jednak próbujesz nabrać masy mięśniowej lub po prostu potrzebujesz więcej kalorii w swojej diecie, lepiej wybrać opcję o wyższej zawartości kalorii.

Zawartość białka

Białko jest ważne, ponieważ pomaga budować mięśnie i utrzymać uczucie pełności dłużej. Niektórzy ludzie preferują batony o wysokiej zawartości białka, podczas gdy inni chcą tylko odrobinę białka w swoich posiłkach i przekąskach. Istnieją również batony proteinowe, które zawierają inne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały. Przykładowo batony herbalife posiadają sporą ilość białka w sobie co sprawia, że są sycące i spełniają swoją rolę jako baton proteinowy.

Węglowodany

Niektórzy ludzie chcą więcej węglowodanów w swojej diecie, podczas gdy inni chcą mniej węglowodanów lub brak węglowodanów w ogóle. Węglowodany dostarczają energii i pomagają w utrzymaniu funkcji mózgu, ale więcej nie zawsze jest lepsze, gdy przychodzi do tego – niektórzy ludzie mają konkretne cele, jeśli chodzi o ich diety i to musi być brane pod uwagę przy wyborze batona białkowego.

Smak

 Niektórzy ludzie chcą batona proteinowego, który dobrze smakuje, podczas gdy inni ludzie nie dbają o to, jaki jest smak. Jeśli szukasz zdrowej przekąski lub zamiennika posiłku, który dobrze smakuje, ważne jest, aby znaleźć taki z naturalnymi składnikami i bez sztucznych słodzików.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak często przeprowadzać kontrolę PPOŻ budynku?
Dbanie o bezpieczeństwo swoje i pracowników jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed właścicielem firmy albo budynku pracy. Jednym […]
Biżuteryjne prezenty dla kobiet na święta
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który kojarzy nam się z magicznymi chwilami w rodzinnym gronie. To także wyjątkowa atmosfera […]
Pomysłowe prezenty jakie można podarować na Dzień Kobiet
Pomysłowe prezenty jakie można podarować na Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to moment w nierozerwalny sposób związany ze zwyczajem wręczania drobnych podarunków i kwiatów. Warto zadbać, by dzień ten […]
Ostatnie wpisy