Polecamy

Funkcjonalne naczynia do yerba mate

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie naczynie wybrać do yerba mate?

Yerba mate, znana jest ze swoich wspaniałych właściwości. Zaparzenie tego wyjątkowego napoju to prawdziwy rytuał, ogromnie ważny dla wszystkich miłośników naparu i ważny, aby wydobyć z niego wszystkie dobre cechy. Wybór odpowiedniego naczynia, do picia yerba mate, również ma ogromne znaczenie. Przeznaczonym naczyniem, do tego właśnie napoju, jest tak zwane matero, wyróżnia się jego cztery podstawowe rodzaje:

Drewniane – nieznacznie zmienia smak przygotowanego naparu, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Może być wykonane w całości jedynie z drewna (wtedy należy wziąć pod uwagę, że przy długim użytkowaniu, może ulegnąć uszkodzeniu poprzez popękanie), lub z drewna, z zewnątrz otoczonego metalową powłoką (w takim wydaniu jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia).

Ceramiczne – nie zmienia smaku naparu. Cieszy się dużą popularnością, ze względu na niewielką cenę i dostępność w różnych rozmiarach i kształtach.

Z owocu tykwy – przed zaparzeniem yerba mate, wymaga specjalnego przygotowania. Należy je odpowiednio chronić, aby nie uległo uszkodzeniu. Dłużej utrzymują temperaturę naparu, często ładnie zdobione.

Guampa – wykonane z rogu bawolego, lub krowiej racicy. Służy wyłącznie do picia naparu na zimno – terere.

Wybór naczynia jest indywidualną decyzją, zależną od preferencji użytkownika, oczekiwanego smaku i właściwości uzyskanego naparu. Dystrybucją specjalnych naczyń zajmuje się wiele firm, w tym Yerba MaTe 24.

Dodatki do matero

Oprócz odpowiedniego naczynia, podstawowym wyposażeniem miłośnika yerba mate, jest również bombilla, specjalna rurka do picia naparu, można ją znaleźć na przykład tutaj – https://ymt24.pl/bombilla-muelle-srebrny-pierscien. Znajdziemy także wiele innych dodatków, przeznaczonych do zaparzania yerba mate, takich jak termometry, specjalne termosy, podkładki, nabierki czy czyściki. Można skompletować cały zestaw, przeznaczony do smakowania pysznych odmian yerba mate.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę przy wyborze foteli gamingowych?
Na co zwracać uwagę przy wyborze foteli gamingowych?
Najważniejsza jest ergonomia Profesjonalni gracze spędzają przy komputerze nieraz kilkanaście godzin dziennie. Dla przeciętnych gamerów pojedyncza sesja przy komputerze czy […]
Dlaczego wybór sztucznych roślin do mieszkania to dobry pomysł?
Dlaczego wybór sztucznych roślin do mieszkania to dobry pomysł?
Rośliny stanowią niezwykłą ozdobę i uzupełnienie każdego wnętrza. Poza tym są doskonałym elementem dopełniającym tarasy, ganki i wiele innych miejsc. […]
Rehabilitacja uroginekologiczna – na czym ona polega?
Rehabilitacja uroginekologiczna – na czym ona polega?
Rehabilitacja uroginekologiczna to technika, która ma na celu poprawę jakości życia kobiet, które przeszły operację z powodu dysfunkcji dna miednicy, […]
Ostatnie wpisy