Polecamy

Najlepsze opony na zimę – krótki poradnik

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór opon na okres zimowy nie jest zadaniem łatwym, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo modeli zróżnicowanych pod względem zarówno ceny, jak i osiągów. Najlepiej sprawdzają się te konstrukcje, które gwarantują doskonałą przyczepność do podłoża i stosunkowo krótką drogę hamowania. Oczywiście duże znaczenie ma również komfort w trakcie jazdy.

W tym miejscu można zapoznać się z rankingiem najlepszych opon zimowych dostępnych obecnie w naszym kraju: https://plusgum.pl/blog/2018/02/14/ranking-producentow-opon/.

Wiele zależy od klasy produktu

Opony zimowe dzielą się na trzy główne klasy – ekonomiczną, średnią, oraz premium. W tej pierwszej kategorii mieszczą się konstrukcje tanie, oparte na klasycznych rozwiązaniach technologicznych. Przeważnie zapewniają one dobry poziom bezpieczeństwa, ale jednocześnie nie są zbyt wytrzymałe i nie gwarantują wysokich osiągów ani optymalnej przyczepności. Są zatem przeznaczone dla osób oszczędnych i jeżdżących okazjonalnie lub wyłącznie po mieście.

Z kolei produkty należące do klasy średniej odznaczają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości, gdyż są tak skonstruowane, że sprawdzą się nie tylko w warunkach miejskich, ale też na trasie. Są odporne na zużycie i pozwalają na sprawne przyspieszanie, szybkie hamowanie oraz łatwe pokonywanie zakrętów. Polecane są kierowcom o normalnym stylu jazdy, czyli niezbyt agresywnym.

Na koniec pozostały opony klasy premium. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcjami nowoczesnymi i najbardziej dopracowanymi (specjalne mieszanki gumowe, wyprofilowane bieżniki). Są one w stanie poradzić sobie bez problemu w warunkach ekstremalnych – przy dużych opadach śniegu i niskiej temperaturze oraz na oblodzonej drodze. Z tego względu spełniają oczekiwania kierowców o agresywnym stylu jazdy, pokonujących rocznie tysiące kilometrów i posiadających auta o dużej pojemności silnika. Jeśli zależy nam na zakupie dobrych i wytrzymałych opon na zimę, koniecznie zainteresujmy się wyrobami marki Paxaro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydomowa siłownia – w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć?
Przydomowa siłownia – w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć?
Obecnie ceny karnetów na siłownię nie są zbyt wysokie, ale długi okres obowiązywania umowy odstrasza wiele osób. Dobrym rozwiązaniem jest […]
Prawnicy – jakimi typami spraw się zajmują?
Prawnicy – jakimi typami spraw się zajmują?
Prawnicy reprezentują klientów w różnego rodzaju sprawach. Niektórzy prawnicy zajmują się sprawami karnymi, podczas gdy inni są ekspertami w zakresie […]
Dlaczego należy zwracać uwagę na to co się je?
Dlaczego należy zwracać uwagę na to co się je?
Jedzenie to jedna z naszych podstawowych potrzeb fizjologicznych. Za pomocą pożywienia dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Niestety jednak […]
Ostatnie wpisy