Ogród i dom

Jak wybrać odpowiedni stół do salonu?

Opublikowano: 27 lutego 2022 o 14:00   /   przez   /   komentarze (0)

Stół w salonie to bardzo często najważniejsze spotkań w domu. To właśnie przy nim gromadzą się goście, którzy na pewno zwrócą uwagę na jego estetykę. Stół powinien nie tylko pasować stylem do reszty pomieszczenia, ale też posiadać odpowiednie wymiary. O czym jeszcze pamiętać przy jego zakupie? 

Dopasowanie stołu pod względem stylistycznym

Stół w salonie powinien być dopasowany stylistycznie do reszty pomieszczenia. W przypadku nowoczesnych wnętrz lepiej postawić na tworzywa sztuczne lub szklane. Przy klasycznym wystroju może sprawdzić się wytrzymałe drewno. Trzeba tez uwzględnić kształt stołu, gdzie coraz częściej odchodzi się od klasycznych prostokątów. Równie dobrze można postawić na koło. Dobrze też pomyśleć także o doborze kolorystycznym, który powinien być zbliżony do kanapy albo krzeseł. 

Odpowiednie wymiary 

Zakup stołu powinien być uzależniony od wymiarów pomieszczenia. Trzeba pamiętać, żeby każdy mógł swobodnie wstać i przemieścić się po salonie. Przyjmuje się, że wszyscy muszą mieć około metra przestrzeni od ściany. Warto się wtedy posłużyć mniejszym stołem, który można dopasować, korzystając np. ze strony https://br7.pl/5-stoly-male. W przypadku przestrzennego salonu można zdecydować się na większe rozmiary, które jednak trzeba dopasować do liczby gości. Każda osoba przy stole powinna mieć dla siebie około 60 cm szerokości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 − szesnaście =