Polecamy

Toner do drukarki – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka to najbardziej podstawowe urządzenie, jeśli chodzi o drukowanie dokumentów, zdjęć i wielu innych rzeczy. Wykorzystywana jest w biurach, domach i szkołach. Istnieje wiele różnych rodzajów drukarek, które można kupić w dobrej cenie.

Toner do drukarki to element eksploatacyjny, który jest potrzebny do drukowania dokumentów, zdjęć i innych ważnych plików. Ten rodzaj urządzenia drukującego stał się bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na wygodę, jaką oferują.

Co to jest toner do drukarki?

Toner do drukarki to sypka substancja, która jest używana do tworzenia obrazów w drukarkach. Zazwyczaj jest w kasetach, które są umieszczone wewnątrz urządzenia, a następnie podgrzewane, aby można było je wykorzystać jako atrament. Proszek topi się, gdy przechodzi przez głowicę drukarki, która tworzy obraz na papierze lub innych nośnikach.

Różne rodzaje tonerów do drukarek

Czarny – ten typ tonera tworzy czarne obrazy na papierze lub innych nośnikach. Jest on również znany jako CMYK, co oznacza cyjan, magenta, żółty i czarny. Te cztery kolory są łączone razem, aby stworzyć określony kolor lub odcień szarości lub czerni.

Żółty – ten kolor może być stosowany w dokumentach tekstowych lub obrazach o pokryciu mniejszym niż 20% przez czarny atrament (50% pokrycia wymaga 2% żółtego).

Magenta – ten kolor może być używany w dokumentach tekstowych lub obrazach z mniej niż 20% pokryciem czarnym atramentem (50% pokrycia wymaga 2% magenty).

Cyjan – ten kolor może być używany w dokumentach tekstowych lub obrazach o mniej niż 20% pokryciu czarnym atramentem (50% pokrycia wymaga 2% magenty).

Jeśli chcesz nabyć lub sprzedać, to skup oryginalnych tonerów bardzo Ci to ułatwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić urodziny dla dzieci i nastolatków?
Dobrze zorganizowana impreza urodzinowa, to podstawa! Co ciekawe, niezależnie od wieku solenizanta zależy nam na tym, by również dobrze bawiło […]
Jaką biżuterię założyć na uroczysty bal?
W poszukiwaniu idealnych dodatków do kreacji na uroczysty bal, eleganckie wyjście w gronie znajomych z pracy, czy przyjęcie jubileuszowe, warto […]
Jak działa zawieszenie pneumatyczne?
Jak działa zawieszenie pneumatyczne?
Zawieszenie pneumatyczne to hasło, na które wielu kupujących auta jest niesamowicie wyczulonych. Układ ten niesłusznie owiany złą sławą zyskał tak […]
Ostatnie wpisy