Wypoczynek i hobby

Co do zaoferowania turystom ma Gruzja?

Opublikowano: 8 lutego 2021 o 09:08   /   przez   /   komentarze (0)

Wiele osób marzy o podróży do Gruzji, choć często tak naprawdę nie potrafi uzasadnić dlaczego. A ten wyjątkowy kraj położony na styku Azji i Europy ma do zaoferowania dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Kto powinien pojechać do Gruzji? Jak spędzić tam czas by wyjść poza schemat? Co tam na nas czeka?

Kraj, który zaskakuje na każdym kroku

Jednym z głównych miast Gruzji jest położone nad brzegiem Morza Czarnego Batumi. To tu lądują tanie linie lotnicze, starsze pokolenie kojarzy je również ze słynnej piosenki Filipinek. Samo Batumi rzeczywiście jest wyjątkowe. Promenada, uchodząca za jedną z najdłuższych na świecie ciągnie się w nieskończoność, restauracje na każdą kieszeń, i gwar centrum miasta to idealny początek podróży. Miłośnicy przyrody powinni wybrać się również do Kutaisi. Samo miasto nie zachwyca, jednak w jego okolicy znajdziemy wyjątkowe jaskinie np. słynną jaskinię Prometeusza, oraz kaniony idealne na trekking. Wyprawy do Gruzji, zorganizowane przez profesjonalistów można znaleźć na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/gruzja/. Zadbano w nich o każdy szczegół. 

Kuchnia i wino

Zwiedzanie, nawet najciekawszych atrakcji, wydaje się być niepełne bez wyśmienitej kuchni. Gruzińskie wina są słynne na całym świecie. Ich głęboki smak zachwyca podniebienia znawców. Jeśli dodamy do tego różnorodne potrawy, których w Gruzji nie brakuje, mamy gotową prawdziwą ucztę. A jest w czym wybierać. Chinkali, czyli nadziane mięsem i rosołem pierożki, w kształcie przypominające małe sakiewki, sery, duża ilość pieczonego mięsa, orzechów i przypraw to tylko niektóre z jej elementów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

szesnaście + 19 =