Lifestyle

Jak wybrać sukienkę na imprezę rodzinną

Opublikowano: 18 maja 2019 o 08:56   /   przez   /   komentarze (0)

Idąc na imprezę rodzinną, trzeba zatroszczyć się o niejedną rzecz. Nasze głowy zaprzątają myśli o prezentach, jakie moglibyśmy podarować, być może także jaką potrawę lub ciasto przynieść, by uświetnić przyjęcie organizowane w domu. Kolejną kwestią, która często jest (a przecież nie musi być!) problematyczna jest: w co się ubrać? Zawsze chcemy prezentować się jak najlepiej, jednak są takie okoliczności, kiedy zależy nam na tym szczególnie. Jest nią na przykład wesele kogoś z bliskiej rodziny, gdzie sytuacja wymaga wymyślenia szczególnej kreacji. Jeszcze problematyczniej jest, kiedy zostajemy zaproszone na pierwsze przyjęcie rodzinne do naszego partnera i musimy pokazać się w jak najlepszym świetle. Wtedy kwestia ubioru, jak banalne by to nie było, może po prostu spędzać sen z powiek.

Różne sukienki na różne okazje

Strój powinien być przede wszystkim dopasowany do okazji i charakteru przyjęcia, na które się wybieramy (lub też którego jesteśmy gospodarzami). Inną sukienkę trzeba wybrać na imprezę z okazji osiemnastych urodzin, inną na wesele, jeszcze inną na skromny obiad w rodzinnym gronie.

Jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie czas na taniec, możesz pomyśleć nad zdecydowaniem się na rozkloszowaną sukienkę imprezową. Jest to opcja elegancka i stosowna do okazji, ale jednocześnie z odrobiną luzu. Dodatkowo będziesz zwracała na siebie uwagę na parkiecie, kiedy dół sukienki będzie wirował razem z tobą podczas obrotów. Jeśli idziesz na przyjęcie o troszkę mniejszej wadze jak czyjeś imieniny, jubileusz i tym podobne, postaw na taką przed kolana, stylizacja będzie wyglądała wtedy trochę swobodniej. Sprawdzi się to szczególnie jeśli jesteś nastolatką lub bardzo młoda osobą. Natomiast jeżeli zostałaś zaproszona na wesele kogoś z twoich bliskich, możesz zdecydować się na sukienkę midi, czyli o długości do około połowy łydki, lub maxi, która będzie sięgała ci do kostek lub nawet do ziemi. Wtedy twój strój będzie bardziej dostojny i elegancki, stosownie do okazji. Do sukienki maxi koniecznie załóż buty na obcasie, by materiał nie plątał się tak między nogami. Wiosną i latem postaw na materiał w kwiatowy wzór lub intensywne kolory, jesienią i zimą sprawdzą się bardziej stonowane kolory.

Dopasowana czarna sukienka z koronki będzie idealnym wyborem na skromniejsze przyjęcia rodzinne. Załóż ją na imieninową kawę lub kolację wśród bliskich. Sprawdzi się ona także na odwiedziny podczas Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Kolor i krój sprawi, że nie będzie krzykliwa ani niestosowna do zwyczajnego spotkania w domu czy niewielkim lokalu, a koronkowy materiał doda jej jednak elegancji. Dobrać możesz do niej delikatną biżuterię i małą torebkę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwanaście + 12 =