Przedsiębiorczość i gospodarka

Jak wygląda odzyskiwanie należności od nieuczciwych kontrahentów?

Opublikowano: 5 lutego 2022 o 11:00   /   przez   /   komentarze (0)

Każda działalność gospodarcza wymaga zawierania umów. W dzisiejszych czasach płatności gotówką odchodzą powoli do lamusa, a w obrocie gospodarczym pomiędzy firmami najczęściej zastosowanie mają płatności odroczone. Zwykle przebiegają one bez zakłóceń. Zdarza się jednak, że nasz kontrahent nie jest do końca uczciwy. Warto zadać sobie pytanie – co zrobić, żeby odzyskać środki od nieuczciwych klientów?

Windykacja należności – co należy wiedzieć?

W wielu wypadkach opóźnienie płatności nie jest efektem celowego działania dłużnika. Często zdarza się, że on sam ma przejściowe trudności w odzyskaniu należności od swoich kontrahentów i wyłącznie z tego powodu zwleka z zapłatą. Od wierzyciela zależy, czy ważniejsze będą dla niego dobre relacje z klientem, czy terminowość zapłaty.

Czasami jednak zwłoka jest celowa. W takiej sytuacji warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej. Specjalista może pomóc zarówno w polubownym rozwiązaniu sporu, jak i w odzyskiwaniu należności na drodze sądowej. Jeśli więc przyda nam się kancelaria prawna Poznań to miasto, w którym działa wielu specjalistów. Najlepiej znaleźć specjalistów z długoletnim doświadczeniem, którzy są uznawani za najwyższej klasy prawników.  Zastanówmy się więc czy warto pozostawać zdanym wyłącznie na własne siły – fachowcy są w stanie pomóc naprawdę efektywnie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

osiemnaście − osiemnaście =