Wypoczynek i hobby

Jak ubrać się na żagle?

Opublikowano: 21 stycznia 2020 o 07:09   /   przez   /   komentarze (0)

Żeglarstwo jak mało co potrafi dostarczyć niesamowite emocje i wrażenia. Nie bez przyczyny pasja ta bardzo szybko zamienia się w sposób na życie, a coraz większa liczba ludzi pragnie poczuć prawdziwy wiatr w żaglach. Sprawdź, jak należy się przygotować, aby móc cieszyć się z każdej chwili spędzonej na żaglówce.

Pogoda zmienną jest

Wszystko tak naprawdę zależy od miejsca, do którego planuje się wyruszyć, a także pory roku wtedy panującej. Pod tym kątem powinny być czynione pierwsze przygotowania. Jednakże trzeba pamiętać, że na wodzie, a zwłaszcza na otwartym morzu, jest zawsze chłodniej, dlatego nie można bać się zabrać dodatkowych, nieco cieplejszych ubrań. W końcu nikt nie lubi marznąć.

Zapewne jednym z podstawowych elementów ubioru żeglarza są sztormiaki. Popularne kurtki niejednokrotnie mogą okazać się zbawienne przy nagłym załamaniu pogody. Kolejnym ważnym wyposażeniem są buty. W ich przypadku oszczędzanie może być katastrofalne w skutkach: mokry, śliski pokład nie należy do rzadkości. Zarówno dla słodkowodnych, jak i słonowodnych żeglarzy antypoślizgowa podeszwa jest obowiązkowa. Równie ważne jest okrycie głowy. Czapka będzie chronić przed promieniami słońca w upalne dni, ale również (cieplejszy odpowiedni odziania głowy) podczas wietrznych, deszczowych dni.

Istnieje wiele sprzedawców stacjonarnych oraz internetowych oferujących odzież żeglarską. Warto porównać opinie o nich wśród znajomych czy też na wszelkiego typu forach. Na pewno godnym polecenia miejscem jest sklep https://www.szopeneria.pl/pl/c/Odziez-i-obuwie-Zeglarskie/216 oferujący ekwipunek, który zadowoli praktycznie każdego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery × 3 =