Przedsiębiorczość i gospodarka

Czym są wyjazdy typu incentive i jak je organizować?

Opublikowano: 26 lipca 2021 o 08:00   /   przez   /   komentarze (0)

Wyjazdy typu incentive to stosunkowo młoda gałąź przemysłu turystyczno – rozrywkowego. Samo incentive to słowo pochodzenia angielskiego, oznaczające zachętę, bodziec. W praktyce, często rozumie się przez to także nagrodę, motywację. Incentives wykorzystuje się do motywowania pracowników do osiągania zamierzonych celów. Są to pożądane, cenione przez osoby zatrudnione bonusy, które najczęściej posiadają wartość pieniężną bądź stanowią atrakcyjny profit, jak np. dodatkowe dni wolne.

Incentive travel wpisuje się w powyższą definicję. Wyjazdy tego rodzaju polegają na integracji zespołu i dalszym motywowaniu do wytężonej pracy. Odbywają się zwykle w atrakcyjnym miejscu i mają za zadanie dostarczyć możliwie wielu pozytywnych bodźców.

Jak zorganizować taki wyjazd?

Na rynku pojawiły się firmy specjalizujące się w organizacji tego typu wyjazdów. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia nie jest bowiem prostą sprawą i nie warto podejmować się tego na własną rękę. Specjaliści potrafią zadbać o dobre samopoczucie i świetną zabawę wszystkich uczestników, co z kolei gwarantuje osiągnięcie celu wyjazdu, czyli podniesienie motywacji wśród pracowników.

Ze względu na ambitne cele, które stoją przed organizatorami tego rodzaju rozrywek, muszą oni dysponować szerokimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu zachowań ludzkich. Istnieje możliwość zdobycia takich umiejętności i doświadczenia podczas szkoleń organizowanych przez specjalistów. Znajdziemy je chociażby na stronie https://emtg.pl/incentive-travel-manager-praca-na-krancach-swiata/. Adresowane są one do osób chcących rozpocząć karierę w branży eventowej, w tym w zakresie wyjazdów incentive, bądź pracowników firm, którzy odpowiedzialni są za organizację tego typu imprez. Pamiętać bowiem należy, że wyjazd incentive pozwoli na osiągnięcie zamierzonego celu, tylko jeżeli zostanie odpowiednio przygotowany.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwanaście + 17 =