Lifestyle

Pościel dziecięca – czym powinna się różnić od tej dla dorosłych?

Opublikowano: 28 czerwca 2021 o 06:19   /   przez   /   komentarze (0)

Sen to najlepszy sposób na regenerację i odzyskanie sił. Zdrowy, dobrej jakości odpoczynek zapewnia ogrom energii następnego dnia. Lekarze podkreślają, jak ważna jest odpowiednia ilość snu, a także zasypianie w konkretnych godzinach i pozostałe elementy, które bezpośrednio wpływają na jego jakość. Okazuje się, że tych składowych jest co najmniej kilka. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy na co dzień, nasze zachowanie przed pójściem spać, wieczorne rytuały, sypialnia, bielizna pościelowa i nasze samopoczucie mają istotny wpływ na przebieg naszego odpoczynku. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dzieci. Zastanówmy się zatem w jaki sposób pościel decyduje o komforcie snu. Czy dziecięca różni się od tej dla osób dorosłych?

Zanim zapadniesz w sen

Pościel dziecięca powinna wyróżniać się doskonałą jakością. Skóra maluszków jest szczególnie wrażliwa i bardziej podatna na różnego rodzaju podrażnienia. W związku z tym zarówno klasyczna, jak i pościel dziecięca z wypełnieniem powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko alergii.

Wersja przeznaczona dla najmłodszych powinna być również delikatna i przyjemna w dotyku, aby zwiększać poczucie bezpieczeństwa malucha i zapewniać mu łatwiejsze zasypianie. Wreszcie znaczenie ma również estetyka pościeli. W przypadku kilkulatków wzór powinien przedstawiać postacie z bajki lub inne związane z zainteresowaniami dziecka. Niewątpliwym elementem wyróżniającym obie pościele jest też przede wszystkim rozmiar. Kołdra musi zostać odpowiednio dobrana to wzrostu, czy to dorosłego, czy maluszka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

5 − trzy =