Lifestyle

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne kupić przed narodzinami dziecka?

Opublikowano: 15 stycznia 2020 o 10:40   /   przez   /   komentarze (0)

Pielęgnacja skóry niemowlęcia to zadanie niezwykle odpowiedzialne, do którego rodzice muszą podejść z ogromną świadomością. Dlatego przed przyjściem na świat nowego członka rodziny muszą koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki dla dzieci. Ich ilość powinna być ograniczona, ponieważ skóra maleństwa jest bardzo delikatna i niedojrzała, w związku z czym stosowanie zbyt wielu preparatów mogłoby negatywnie wpłynąć na jej kondycję.  niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze zalecane środki. 

Wszystkie preparaty muszą być delikatne 

Pierwszym produktem kosmetycznym przeznaczonym dla niemowlęcia jest specjalny krem do pupy, który doskonale ochroni ją przed podrażnieniami od stosowania pieluch. Trzeba go nakładać cienką warstwą po każdorazowym oczyszczeniu skóry. Z pewnością przyda nam się też krem do buzi, przeznaczony do używania zwłaszcza podczas spacerów na świeżym powietrzu. Jego zadaniem jest ochrona twarzy przed promieniami słońca i wiatrem.

Kolejny niezbędny preparat to delikatny płyn myjący – przy jego pomocy zadbamy bowiem o higienę całego ciała naszej pociechy. Produkt ten zawiera w swoim składzie emolienty, tworzące na powierzchni skóry cienką barierę zabezpieczającą. Sprawia ona, że ryzyko podrażnień zostaje ograniczone do minimum. Oprócz tego w wyprawce powinien się znaleźć dedykowany szampon do włosów oraz balsam nawilżający, odpowiedzialny za optymalne nawilżenie skóry podatnej na przesuszenie. Pozostałe zalecane kosmetyki to: oliwka na włosy dla dzieci (znakomita jako dodatek do szamponu), sól fizjologiczna (do bezpiecznego przemywania oczu), jałowe gaziki, a także płatki kosmetyczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + osiem =