Polecamy

Środki i preparaty do dezynfekcji – jakie są skuteczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środki dezynfekujące to substancje chemiczne, które zabijają lub hamują wzrost wirusów, bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów. Środki dezynfekujące są używane do czyszczenia i sterylizacji powierzchni w szpitalach, klinikach i innych placówkach służby zdrowia, jak również w domach.

Gdzie są używane?

Są one najczęściej używane do dezynfekcji twardych powierzchni, takich jak podłogi, meble i blaty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków z jednej osoby lub zwierzęcia na drugą.

Skuteczność środków dezynfekcyjnych zależy od rodzaju mikroorganizmu, który ma być zabity i od rodzaju powierzchni, która jest traktowana. Istnieje wiele różnych rodzajów środków dezynfekujących, które mogą być używane do różnych celów. Niektóre działają na inne rodzaje zarazków niż inne.

Alkohole 

Wcierki do rąk na bazie alkoholu (ABHR) zawierają alkohol etylowy i zapewniają szybką dekontaminację powierzchni, gdy ręce są najpierw umyte wodą z mydłem. Nie zabijają one niektórych zarodników bakterii, ale mogą zmniejszyć ogólną liczbę bakterii na rękach, gdy są stosowane po dotknięciu skażonych powierzchni lub przedmiotów, takich jak klamki czy klawiatury. Płyny do mycia rąk na bazie alkoholu mogą być również stosowane przed kontaktem z żywnością lub naczyniami do jedzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uszczelnianie konstrukcji betonowych – kiedy należy to zrobić?
Uszczelnianie konstrukcji betonowych – kiedy należy to zrobić?
Zmniejszenie trwałości konstrukcji betonowej może wynikać z różnych przyczyn. Najczęściej pojawiają się z powodu pęknięć na powierzchni, co ogranicza możliwość […]
Kiedy niezwłocznie należy udać się do adwokata?
Kiedy niezwłocznie należy udać się do adwokata?
Adwokat to specjalista zajmujący się kwestiami związanymi z przepisami prawa. Zakres jego działania jest niezwykle szeroki i obejmuje taką tematykę, […]
Reklama firmy na targach – jakie gadżety reklamowe ze sobą zabrać?
Obecność na targach ma na celu przede wszystkim promować usługi lub produkty firmy. W tym celu warto zadbać o kilka […]
Ostatnie wpisy