Polecamy

Rolety dzień i noc – ogólna charakterystyka tego typu osłon

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety dzień i noc są rodzajem osłony, która ma na celu zapewnienie prywatności w ciągu dnia, ale także wpuszczenie światła, gdy słońce zachodzi. Ten rodzaj osłony jest zazwyczaj wykonany z materiałów, które są nieprzezroczyste w dzień, ale przezroczyste w nocy.

Wykonanie i materiał

Najczęstszym materiałem używanym do rolet dzień i noc jest półprzezroczysty plastik. Plastik ten jest często barwiony, aby zapewnić nieprzejrzysty wygląd w ciągu dnia, a jednocześnie zapewnić maksymalną widoczność w nocy. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie żółtego lub niebieskiego odcienia do tworzywa sztucznego lub poprzez zastosowanie specjalnych rodzajów tworzywa sztucznego, które zostały poddane obróbce chemicznej w celu zablokowania światła widzialnego w ciągu dnia, ale przepuszczają je w nocy.

Rolety dzień i noc są również znane jako „żaluzje”, ponieważ są one zwykle instalowane jako żaluzje na oknach lub drzwiach. Przeglądając strony różnych producentów na rynku jak np. https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/rolety-dzien-i-noc-mini można je znaleźć w różnych stylach, rozmiarach i kolorach w zależności od potrzeb. Na przykład niektóre rodzaje żaluzji mogą być otwierane na zewnątrz, aby umożliwić większy przepływ powietrza do pomieszczenia lub zamykane, gdy chcesz zachować prywatność przed osobami spoza domu.

Główne cechy rolet dzień i noc to:

Ochrona przed promieniowaniem UV

Tego typu rolety mają zdolność do filtrowania szkodliwego promieniowania UV pochodzącego ze słońca. Może to pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom oczu, skóry i włosów.

Oszczędność energii

Dzięki zdolności do blokowania części energii słonecznej, rolety te zmniejszają ilość ciepła, które dostaje się do domu lub biura przez okna. Pomagają również utrzymać chłód w pomieszczeniach podczas upałów poprzez zmniejszenie zysków ciepła przez okna.

Przepuszczalność światła 

Rolety dzień i noc wpuszczają więcej naturalnego światła niż zwykłe zasłony lub żaluzje, ale nadal zapewniają prywatność, ponieważ mogą być regulowane pod względem intensywności światła w zależności od tego, czy na zewnątrz jest dzień czy noc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto kontroluje roboty przy realizacji obiektów budowlanych?
Kto kontroluje roboty przy realizacji obiektów budowlanych?
Budowa to bardzo złożony, wieloetapowy proces, który zależny jest od dobrego planu, sprawnie działającego kierownika, solidnych wykonawców oraz warunków pogodowych. […]
Jakie rodzaje mebli są łatwo dostępne?
Na rynku mamy mnóstwo różnego rodzaju mebli. Te przeznaczone do kuchni, do salonów czy też nawet meble garażowe. Wszystkie one […]
Jakie kroki podjąć, aby nasza firma rozwijała się na rynku e-commerce?
Jakie kroki podjąć, aby nasza firma rozwijała się na rynku e-commerce?
Na przestrzeni ostatnich lat powstało w naszym kraju mnóstwo podmiotów funkcjonujących online, czyli na rynku e-commerce. Każde tego typu przedsiębiorstwo […]
Ostatnie wpisy