Zdrowie i medycyna

Jak zamaskować niedoskonałości w uzębieniu?

Opublikowano: 27 stycznia 2021 o 11:05   /   przez   /   komentarze (0)

Licówki to cienkie nakładki na zęby, dzięki którym można ukryć wiele niedoskonałości. Są dobrym rozwiązaniem w przypadku przebarwień, ukruszeń, ubytków czy złamań. Dzięki tym płytkom można wymodelować koronę zęba – wydłużyć, skrócić lub poszerzyć. Pozwala to cieszyć się doskonałym uśmiechem.

Kiedy warto zastosować licówki?

Nakładki są wykonywane z różnych materiałów. Od tego zależy ich cena i trwałość. Jednym z najpopularniejszych typów licówek są te wykonane z kompozytu – materiału stosowanego do wypełniania ubytków. Dzięki temu płytka jest przygotowywana podczas jednej wizyty u stomatologa. Czasami można ją przykleić bez ingerencji w uzębienie, jednak przednia warstwa szkliwa często bywa szlifowana, żeby lepiej dopasować nakładkę. Jeśli interesują nas wytrzymałe licówki kompozytowe Warszawa jest dobrym wyborem. Można tu znaleźć oferty idealne do swoich potrzeb. Płytki z kompozytu warto zastosować w przypadku przebarwień, utraty szkliwa, nierówności, ukruszeń czy zbyt małych zębów. Dzięki licówkom można pozbyć się diastemy – charakterystycznej przerwy między górnymi jedynkami.

Kompozytowe nakładki są dopasowywane do koloru uzębienia, aby wyglądały naturalnie. W przeciwieństwie do licówek porcelanowych, ten typ nie jest drogi i każdy może sobie na niego pozwolić. Warto pamiętać, że tego rodzaju płytki należy wymieniać co trzy lata. Aby służyły one jak najdłużej, trzeba dbać o higienę jamy ustnej i wystrzegać się pokarmów, barwiących zęby, np. kawy. Dzięki licówkom z kompozytu można zniwelować wszelkie mankamenty uśmiechu i cieszyć się pełnym uzębieniem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

4 × dwa =