Budowa

Co można ciąć laserem

Opublikowano: 30 października 2018 o 09:14   /   przez   /   komentarze (0)

Wraz z wynalezieniem laseru ludzkość rozpoczęła nową erę w dziedzinie obróbki różnego rodzaju materiałów. Umożliwia on znakowanie, grawerowanie, ale przede wszystkim cięcie. Z uwagi na wiele zalet wykorzystuje się go coraz częściej, lecz minusem wciąż pozostają duże koszty wdrożenia tej technologii. Pomimo tego nie ulega wątpliwości, że laser stanowi obecnie jedną z najlepszych metod cięcia. Co można nim ciąć?

Jakie materiały można ciąć laserem?

Laser staje się obecnie coraz powszechniejszy, dlatego coraz częściej możemy się z nim spotkać w wielu zakładach. Przykładowo warto wykorzystać cięcie laserem w Lublinie lub cięcie laserem Wrocław. Wśród materiałów które można nim ciąć wymienia się głównie metale. Należą do nich chociażby aluminium, chrom, stal nierdzewna, mosiądz, tytan, a także metale szlachetne. Poza nimi będą to także wszelkie materiały plastikowe. Najpopularniejszymi przykładami mogą być kopolimer, guma, polietylen, poliester i poliwęglan.

Do materiałów innych typów, również ciętych za pomocą lasera, lecz dużo rzadziej, zalicza się drewno, kamień, papier, ceramikę, jak również tkaniny i skórę. Można więc zauważyć, że laser może być pomocny w bardzo wielu dziedzinach gospodarki. Tym samym sprawia potrzebę ciągłego udoskonalania, aby koszty jego wdrażania do fabryk były dużo niższe, a także pozwalały na jeszcze lepsze cięcie i obrabianie wymienionych materiałów. Laser to bez wątpienia synonim nowoczesnej przyszłości, rysującej się w jasnych barwach, które napawają optymizmem wiele firm i przedsiębiorstw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × 2 =