Polecamy

Jak działa oświetlenie ledowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie nie ma chyba osoby, która nie korzystałaby na co dzień z różnych źródeł światła. Najczęściej stosujemy lampy – ich wybór jest ogromny, a producenci każdego roku prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych konstrukcji i rozwiązań. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zwłaszcza oświetlenie ledowe, które na stałe wpisało się w aranżacje domowych przestrzeni, ponieważ odznacza się energooszczędnością i długą żywotnością.

Oszczędzanie energii jeszcze nigdy nie było tak proste

Działanie oświetlenia typu LED opiera się na elektroluminescencji, będącej wynikiem połączenia elektronów oraz dziur w tzw. złączach półprzewodnikowych, czyli kryształach złożonych z warstwy N (zawierającej elektrony o ujemnym ładunku) i warstwy P (zawierającej dziury z ładunkiem dodatnim). Znajdują się one w diodach ledowych.

W odróżnieniu od żarówek żarowych i innych świetlówek uznawanych za energooszczędne, oświetlenie ledowe nie powoduje strat energii na ciepło, a także nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Należy również podkreślić, że tego typu żarówki są w pełni biodegradowalne. Doskonałym rozwiązaniem do domu ożywiającym każde wnętrze jest pasek led, który można zamontować nad wybranych miejscem, np. półką albo barkiem. Co istotne, można do niego dokupić specjalny sterownik do led rgb, dzięki któremu nie będzie konieczne podchodzenie do instalacji za każdym razem, gdy będziemy chcieli włączyć światło.

W przeciwieństwie do innych źródeł, dioda LED wytwarza światło od razu w określonym kolorze – charakteryzuje się ono dużą intensywnością i nasyceniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narty – kupić czy wynająć?
Narty – kupić czy wynająć?
Wyjeżdżając po raz pierwszy w góry lub w sytuacji, gdy jesteśmy narciarzami początkującymi, lepszym pomysłem od zakupu sprzętu może być […]
Powozy konne – czy dalej stanowią popularną formę transportu?
Powozy konne – czy dalej stanowią popularną formę transportu?
Powozy konne są popularną formą transportu w miastach na całym świecie. Oferują one romantyczny sposób oglądania zabytków i pozwalają pasażerom […]
Czym jest outsourcing i jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?
Rozwój firmy to wprowadzanie ciągłych zmian. Wzrosty przychodów, zatrudnienia, rozrosty struktur organizacyjnych, nowe obszary działania lub też zapotrzebowanie na inne […]
Ostatnie wpisy