Technika i motoryzacja

Akcesoria do studia fotograficznego

Opublikowano: 20 lutego 2019 o 09:17   /   przez   /   komentarze (0)

Wykonywanie zdjęć w zamkniętym pomieszczeniu wymaga dobrej znajomości zasad kompozycji oświetlenia i doboru barw światła. Tylko w ten sposób można wykonać pracę, która będzie dobrze oceniana przez klientów. Nowoczesne aparaty posiadają dużą czułość, co pozwala na edycję cyfrową i doskonałe powiększenia małych fragmentów obrazów. Aby jednak dobrej jakości zdjęcia mogły się udać, należy wyposażyć fotografa w obiektywy fotograficzne o zmiennej ogniskowej.

To ułatwia wykonanie różnych zdjęć jednym aparatem. Do tego należy dopasować filtry korygujące barwę i refleksy świetlne. Jeżeli planowane są częste zmiany kadrów, można ułatwić takie zadanie przez stosowanie zatrzaskowych mocowań do obiektywów. Za pomocą adapterów istnieje możliwość przyłączenia również obiektywów innych producentów.

Budowanie scenografii i głębi

Jeżeli wynik prac fotografa ma wyglądać naturalnie, można próbować tak dobrać tła fotograficzne. Zdjęcia będą wyglądały bardziej profesjonalnie, a dobór kolorystyki ułatwia lepszą kompozycję elementów kadru. Stosując ekrany do efektów, można ułatwić grafikowi późniejsza prace nad obrazem.

To ważne przy zdjęciach reklamowych gdzie nakładane są na siebie różne obrazy z różnych sesji zdjęciowych. jednolite materiały są konieczne przy wykonywaniu zdjęć do dokumentów, gdzie każde zdjęcie ma dokładnie określone wymagania co do kolorystyki tła i oświetlenia.

Ekrany montowane są na statywach, co ułatwia ich szybką wymianę i ewentualne przestawianie w czasie trwania sesji zdjęciowej. Przy zdjęciach produktowych dobrze jest takie materiały lub ekrany dodatkowo doświetlać.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 + 3 =