Przedsiębiorczość i gospodarka

Jak wyegzekwować zaległe należności do naszego dłużnika?

Opublikowano: 7 marca 2021 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Terminowa spłata należności to obowiązek, o którym każdy powinien pamiętać. Zdarza się jednak, że kontrahenci zalegają z płatnościami, a samodzielne próby ich odzyskania nie przynoszą żadnego efektu. Sytuacja będzie jeszcze trudniejsza, jeśli posiada się kilku lub więcej dłużników, którzy czasami również celowo zwlekają ze spłatą. Jak sobie z nimi poradzić i możliwie szybko odzyskać pieniądze?

Profesjonalne negocjacje i mediacje

W celu wyegzekwowania należności, w pierwszym kroku należy oczywiście skontaktować się z dłużnikiem, przypomnieć mu o upływającym terminie oraz wysokości kwoty, jaką powinien spłacić. Niestety, dłużnicy często celowo unikają konfrontacji, nie odpisując na listy i maile, a także nie odbierając telefonów. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą windykacyjną, jak np. https://gradatin.pl/. Doświadczeni pracownicy dobiorą odpowiednie metody, dzięki którym odzyskanie długu będzie znacznie szybsze. Dłużnicy mogą poczuć respekt przed firmą zewnętrzną i będą bardziej skłonni do oddania należnych pieniędzy. Firmy windykacyjne prowadzą też mediacje i negocjacje, dzięki którym można rozwiązać wszelkie kwestie sporne.

Postępowanie przedsądowe

Zanim sprawa zadłużenia zostanie skierowana do sądu, warto spróbować porozumieć się polubownie. Należy bowiem mieć na uwadze, że rozstrzyganie spraw sądownie trwa nieco czasu, więc perspektywa odzyskania pieniędzy staje się bardziej odległa. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem należności posiadają swoje własne procedury, a także wiedzą w jaki sposób zmobilizować dłużnika do zwrotu pieniędzy. Poleganie na nich będzie znacznie skuteczniejsze od działań samodzielnych, a także pomoże poczuć się bezpieczniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 − 8 =