Polecamy

Jak poznać, czy mięso jest świeże

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mięso od wieków pozostaje jednym z najpopularniejszych rodzajów jedzenia. Istnieją różne jego rodzaje, każdy ze swoimi unikalnymi cechami charakterystycznymi. Niezależnie czy preferuje się mięso drobiowe, wieprzowe, wołowe lub jeszcze inne, w każdym przypadku niezwykle ważna jest świeżość kupowanego mięsa. Należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas zakupów.

Właściwy wygląd mięsa jest podstawą

Najłatwiej rozpoznać czy mięso jest świeże po jego wyglądzie, przy czym należy pamiętać, że kolor świeżego mięsa zależy w dużej mierze od jego gatunku. W przypadku drobiu właściwy jest kolor różowy dla mięsa oraz biały dla skóry. Podobnie wygląda sytuacja koloru wieprzowiny i jagnięciny, przy czym mięso powinno być otoczone tłuszczem o białym kolorze. Mięso kaczki lub gęsi powinno być beżowe, lub ewentualnie koloru brązowo-czerwonego, a wołowina świeża charakteryzuje się kolorem głębokiej czerwieni otoczone przez jasno-biały tłuszcz. Dodatkowo podczas zakupu wołowiny z kością, warto zwrócić uwagę na stan kości. Jeżeli jej kość ma kolor jasnobiały, oznacza to, że mięso jest świeże.

Nie daj się nabrać na zakup „odświeżonego” mięsa

Proces „odświeżania” polega na ukrywaniu faktu, że mięso nie jest już najświeższe i najlepszej jakości. Powszechne jest namaczanie starego mięsa w solance bądź jego wielokrotne mycie co w rezultacie nadaje mięsu nienaturalnie jasny, prawie biały kolor. Oprócz koloru ważna jest struktura mięsa — jeżeli jest ono rozlazłe w dotyku, to nie ma znaczenia jego kolor, ponieważ jest to mięso „odświeżane”. Co więcej, jeżeli na powierzchni mięsa znajdują się dziurki, oznacza to, że było ono nakłuwane w celu nasycania go antybiotykami lub konserwantami. Takie mięsa lepiej jest omijać i poszukać sklepu, w którym dostępne są produkty świeże i wysokiej jakości.Świeże mięso zawsze można znaleźć np. na https://swiezemieso.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaproszenia ślubne – co warto wiedzieć?
Zaproszenia ślubne – co warto wiedzieć?
Zaproszenia ślubne są ważną częścią procesu planowania ślubu. Nadają one ton Waszej uroczystości i pomagają Wam dać znać o niej […]
Klimatyzacja – czy jest bezpieczna dla zdrowia?
Klimatyzacja – czy jest bezpieczna dla zdrowia?
Urządzenia klimatyzacyjne stają się coraz bardziej popularne. Obecnie z tego typu instalacjami możemy spotkać się niemal na każdym kroku. Klimatyzatory […]
Praktyczne akcesoria, które polepszą funkcjonalność w miejscach publicznych
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie miałeś pomysłu na to jak wyróżnić swoją firmę w miejscu publicznym ? Każdy […]
Ostatnie wpisy