Lifestyle

Na czym polega farbowanie włosów metodą imprintingu?

Opublikowano: 19 listopada 2020 o 10:35   /   przez   /   komentarze (0)

We fryzjerstwie każdego roku pojawiają się coraz to nowsze metody wykonywania określonych zabiegów – zazwyczaj zbieżne z aktualnymi trendami. Doskonałym przykładem jest choćby farbowanie włosów z wykorzystaniem techniki imprintingu. Polega ona w ogromnej mierze na koloryzowaniu pasm za pomocą wzorzystych szablonów, co pozwala uzyskać niezwykle atrakcyjny efekt witrażu (wielobarwności). Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak cały ten proces przebiega w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Rezultat w pełni satysfakcjonuje większość kobiet

Imprinting to znakomita metoda na ożywienie włosów i dodanie im oryginalnego charakteru. Pierwszym etapem jest zawsze nałożenie na pasma specjalnych matryc w postaci wzorzystych szablonów przypominających z wyglądu wąskie tace. Najczęściej wybierane są motywy inspirowane bezpośrednio umaszczeniem zwierząt albo stylem boho. Następnie fryzjer aplikuje na włosy farbę w wybranym uprzednio odcieniu – nie tylko po zewnętrznej, ale również i wewnętrznej stronie fryzury. Dzięki temu wzory są widoczne nawet podczas ruchu pasm na wietrze bądź po ich upięciu do góry (np. w tradycyjny kok).

Co istotne, efekt jest ponadprzeciętnie trwały i utrzymuje się przez co najmniej kilka miesięcy. Dodajmy, że w technice imprintingu istnieje możliwość wykonania zarówno aplikacji całościowej (na całej głowie, począwszy od nasady), jak i częściowej (wyłącznie na określonych pasmach włosów). Ta pierwsza przeznaczona jest dla pań uwielbiających wyróżniać się z tłumu, natomiast druga idealnie nadaje się dla kobiet nie chcących za bardzo chwalić się nową fryzurą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery × trzy =