Technika i motoryzacja

Czy warto instalować gaz w samochodzie?

Opublikowano: 11 maja 2018 o 11:31   /   przez   /   komentarze (0)

Instalacja gazowa w aucie jest bardzo często montowana przez wszystkich tych, dla których ceny benzyny powędrowały znacznie za wysoko. Czy warto zamontować w aucie instalację gazową? Czy można na tym zaoszczędzić?

 

Rodzaje instalacji – co wybrać zanim się zdecydujesz

 

Sprawa nie jest tak prosta, instalacji gazowych jest kilka rodzajów, dlatego najpierw należy się z nimi zapoznać, a następnie podjąć decyzję. Obecnie najczęściej montuje się tzw. „sekwencyjny wtrysk gazu”. Tutaj paliwo gazowe jest podawane do silnika za pomocą wtryskiwaczy. Natomiast wychodzącą z użycia instalacją jest instalacja podciśnieniowa, w której gaz podawany jest za pośrednictwem „miksera”. Jest ona przestarzała i na rynku jest niewiele samochodów, w których może być zamontowana.

 

Bilans zysków i strat

 

Niższe koszty paliwa to niezaprzeczalna zaleta instalacji gazowej. Co prawda, sama instalacja może kosztować od 1500 zł do kilku tysięcy złotych, jednak zwróci się ona, ponieważ koszt gazu jest prawie dwa razy tańszy niż benzyny. I właśnie względy finansowe są tutaj przeważające. Jednak nie można nie wspomnieć o wadach zamontowania takiej instalacji w samochodzie. Po pierwsze, paliwo gazowe wymaga wyższej temperatury w silniku, co bardzo często prowadzi do szybszego zużycia głowicy silnika. Posiadacze gazu w samochodzie muszą też częściej wymieniać olej w swoim aucie. Mimo to, warto zainstalować gaz w samochodzie, ponieważ jest to bardziej opłacalne niż posiadanie samochodu na benzynę.

Artykuł napisany we współpracy z Gepard – serwis i instalacje gazowe do samochodów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 + trzynaście =