Ogród i dom

Jak tworzy się płytki ceglane

Opublikowano: 20 listopada 2019 o 21:50   /   przez   /   komentarze (0)

Płytki ceglane, prawdziwa ozdoba ściany

Płytki ceglane potrafią z dużym powodzeniem imitować cegłę, będąc elegancką, finezyjną i ponadczasową ozdobą ściany. Bogata oferta ich producentów sprawia, iż każdy zainteresowany takim wykończeniem wnętrza, znajdzie płytki ceglane dostosowane do swojego gustu, stylu i oczekiwań. Dokonując wyboru płytek, należy mieć jednak na uwadze, iż rynek jest zalewany również przez marnej jakości płytki wykonane z betonu lub gipsu oraz innych tworzyw syntetycznych. Prawdziwe zaś płytki ceglane powinny być ceramiczne. Warto więc dokładnie sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy płytki, którymi jesteśmy zainteresowani, faktycznie zostały wykonane z gliny.

Proces powstawania płytek ceglanych

Najczęstszym sposobem na uzyskanie płytek jest wycięcie ich z cegły. Wcześniej jednak dokonywana jest odpowiednia obustronna impregnacja cegły, pozwalająca uzyskać pożądany efekt, a co ważniejsza zabezpieczająca materiał. Dobrze wykonana impregnacja z zastosowaniem wysokiej klasy środków pozwoli na ochronę płytki przed wilgocią, wodą, a dzięki zastosowaniu warstwy samoczyszczącej również przed plamami z tłuszczu, spalin i innych zanieczyszczeń. Po zabiegu impregnacyjnym następuje oddzielenie od cegły dwóch plastrów, najczęściej o grubości około 2 centymetrów. Dosyć cienka płytka pozwala na zaoszczędzenie miejsca, co niewątpliwie jest jednym z jej największych atutów, odróżniającym ją od zwykłej cegły, posiadającej zazwyczaj około 7-10 centymetrów grubości.

Płytki ceglane powstałe w wyniku tradycyjnego wypalania cegły są efektowne i bardziej wytrzymałe od tych wykonanych z innych tworzyw, będąc prawdziwą ozdobą każdego wnętrza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

5 × cztery =