Polecamy

Jak mieć piękne i zdrowe rzęsy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak prawidłowo troszczyć się o kondycję i wygląd rzęs?

Osłabienie oraz starzenie organizmu wpływa destruktywnie na poszczególne partie ludzkiego ciała, także włosy, rzęsy oraz paznokcie. Zdrowy tryb życia w połączeniu z odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi, w tym zastosowanie sprawdzonych metod domowych na pewno skutecznie zapobiega wyniszczeniu oraz hamuje pewne postępujące już, niekorzystne procesy. Na skutek nieprawidłowych zabiegów upiększających w okolicach oczu, okalające je rzęsy narażone są na łamliwość oraz wypadanie. Również niewłaściwa dieta wyraźnie negatywnie wpływa na ich kondycję znacznie osłabiając ich konstrukcję i prowadząc nawet do całkowitej ruiny. Aby temu zapobiec należy skrupulatnie przestrzegać podstawowych zasad codziennej pielęgnacji i oczywiście odżywiać się w sposób, który wzmocni nasz organizm, a co za tym idzie odżywi i uodporni również narażone na szereg szkodliwych czynników rzęsy. 

Dokładny demakijaż

Malowanie rzęs ma na celu podkreślić je, pogrubić, podkręcić, wydłużyć – czyli dodać pewnego wyrazu i głębi spojrzeniu. Niestety niektóre spośród pań zapominają o tym, że starannie nałożony makijaż należy następnie bardzo dokładnie zmyć i nie dopuszczać do pozostawiania tuszu na rzęsach. Do tego celu powinno się używać dobrych, powszechnie dostępnych płynów micelarnych, olejków oraz mleczek. Ważne by nie pocierać oka, a kosmetyk zmywać delikatnie, uprzednio przykładając namoczony wacik do oczu przez dwie minuty. Brak skutecznego demakijażu oka spowoduje kruszenie się rzęs, doprowadzi do zmatowienia i w rezultacie wypadania. 

Odpowiedni tryb życia

 ” W zdrowym ciele zdrowy duch” – ta maksyma sprawdza się zawsze. Rzęsy dla trzymania zdrowej kondycji potrzebują czasu na odpoczynek od makijażu. Zdrowy, spokojny sen, po uprzednim demakijażu na pewno w dużym stopniu pozwoli im na regenerację. Prawidłowa, pełnowartościowa dieta – to niezbędny element zdrowego trybu życia. Rzęsy potrzebują głębokiego odżywienia od wewnątrz, które można zapewnić spożywając produkty bogate w witaminy i antyoksydanty. Ważne aby unikać substancji szkodliwych zawartych w niektórych produktach codziennego użytku , a więc zastosować pewien umiar w spożyciu. Chodzi tutaj między innymi o owoce, zawierające cukry, dlatego spożycie ich należy odpowiednio zracjonalizować, poza tym kawę, czy herbatę. Z pewnością dobrze jest wyeliminować alkohol oraz papierosy. 

Preparaty odżywiające rzęsy

Apteki oraz sklepy kosmetyczne oferują szereg kosmetyków, które mają za zadanie odżywić i upiększyć rzęsy. Ostatnio dużą popularnością cieszą się powszechnie dostępne preparaty będące serum na porost rzęs dostępne np. na https://noblelashes.pl/. Ich systematyczne stosowanie skutkuje wzmocnieniem, wydłużeniem oraz zagęszczeniem rzęs, zgodnie z indywidualnymi preferencjami genetycznymi. Efekty są widoczne zazwyczaj po około miesiącu czasu i utrzymują się tak długo, jak długo dany środek jest w użyciu. Również sprawdzone sposoby domowe podnoszące kondycję rzęs są warte zastosowania. Należy do nich codzienne nakładanie olejku rycynowego na linię powieki, ostrożnie by nie dostawał się do oka i nie powodował podrażnienia. Inny skuteczny produkt to oliwa z oliwek, olej kokosowy, albo też zwyczajna wazelina kosmetyczna.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Popularnym i często wykonywanym w gabinetach kosmetycznych zabiegiem jest lifting rzęs. Ma on na celu podkreślić i utrwalić ich kształt. Dla utrzymania efektu należy go powtarzać średnio co trzy tygodnie. Jeżeli chodzi o dodatkowe odżywienie rzęs lepiej zastosować laminowanie, które poprawi ich żywotność, a dodatkowo skutkuje uniesieniem. Jeszcze bardziej precyzyjnym i szczegółowym zabiegiem jest botoks – dokładne wypełnienie wszelkich szczelin, wyrównanie i pogrubienie rzęs – przy starannym ich odżywieniu. Ostatnio wiele kobiet regularnie poddaje się powszechnie stosowanym: pogrubianiu objętościowemu oraz wydłużaniu rzęs. Niezależnie od zastosowanej metody zawsze należy pamiętać o codziennej pielęgnacji poddanych wybranym zabiegom rzęs, aby zapobiegać procesom niszczącym ich zdrowie i konstrukcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wspólne spędzanie czasu z rodziną – wycieczka rowerowa
Wspólne spędzanie czasu z rodziną – wycieczka rowerowa
Wspólne spędzanie czasu z rodziną jest bardzo. W szczególności, że nie ma go tak dużo. Na co dzień, wszyscy gonią […]
Herbata matcha – co warto o niej wiedzieć?
Herbata matcha – co warto o niej wiedzieć?
Matcha, intensywnie zielona herbata o sproszkowanych liściach, swą historią sięga XIII wieku. Z Chin trafiła do Japonii, gdzie uprawiana z […]
Najlepsze opony na zimę – krótki poradnik
Wybór opon na okres zimowy nie jest zadaniem łatwym, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo modeli zróżnicowanych pod względem zarówno ceny, […]
Ostatnie wpisy