Technika i motoryzacja

Wynajem czy zakup nowego wózka – które rozwiązanie jest opłacalne?

Opublikowano: 10 lipca 2020 o 07:06   /   przez   /   komentarze (0)

Firmy potrzebujące wózków widłowych muszą zdecydować o tym czy kupują taki sprzęt na własny użytek, czy wolą skorzystać z jego wynajmu. Wiele zależy tutaj od potrzeb i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Trzeba mieć świadomość, że na pewno jest to kosztowna inwestycja. Który wariant będzie zatem bardziej opłacalny? 

Kiedy lepiej nabyć sprzęt na własność? 

Decyzję o zakupie warto podjąć, gdy firma posiada odpowiednie zasoby pieniężne i zamierza korzystać z takiego pojazdu na co dzień. Takie potrzeby mają przedsiębiorstwa o różnym profilu działalności, gdzie standardem jest transport pakunków u dużej masie. Warto mieć przy tym na uwadze, że trzeba wybierać między różnymi rodzajami wózków widłowych, które rozróżnia się ze względu na zamontowany napęd czy pełnione funkcje. Inwestycja w taki sprzęt na własność ma zatem sens, gdy firma korzysta z konkretnego modelu, ponieważ zbudowanie całej floty takich pojazdów, wiązałoby się już z naprawdę ogromnymi kosztami. 

Co przemawia za wynajmem? 

Taki sprzęt osiąga naprawdę wysokie ceny, więc wiele przedsiębiorstw stawia na nabycie wariantów używanych czy po prostu wynajęcie takich pojazdów. To optymalne rozwiązanie dla większości firm, zwłaszcza, że obecnie można się decydować na wynajmowanie zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie czasowej. Opcja długoterminowa wykorzystywana jest przede wszystkim przez większe przedsiębiorstwa, jako alternatywa dla leasingu bądź zakupu. Można wtedy liczyć także na obsługę w zakresie naprawy pojazdów. Z kolei wariant krótkoterminowy sprawdzi się w branżach z działalnością sezonową, przy organizacji eventów czy na placach budowy. Na wynajem wózków widłowych w Poznaniu warto zwrócić uwagę w sytuacji, gdy firma nie potrzebuje takich pojazdów do codziennych zajęć i nie chce w związku z tym narażać się na duże wydatki związane z zakupem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 + siedemnaście =