Ogród i dom

Wybieramy baterie łazienkowe

Opublikowano: 25 maja 2020 o 07:32   /   przez   /   komentarze (0)

Nowoczesna łazienka to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie. Aby tak się stało, każdy z elementów wyposażenia musi doskonale łączyć w sobie obie z wymienionych cech. Mowa tutaj również o bateriach, odgrywających bardzo ważną rolę w niemal każdej ze stref wnętrza. Pamiętajmy, że korzystamy z nich zazwyczaj przez wiele lat, w związku z czym warto się dłużej zastanowić nad ich wyborem. Godne polecenia są zwłaszcza baterie łazienkowe Deante, słynące ze stylowego designu i niezawodności. 

Funkcjonalność to nie wszystko 

Dokonując wyboru baterii do łazienki, zwracajmy szczególną uwagę na kilka istotnych parametrów. Największe znaczenie ma oczywiście wydajność przepływu – im jest ona większa, tym szybciej wypełnimy dany zbiornik wodą. Drugim ważnym elementem jest funkcjonalność. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się baterie, które posiadają takie udogodnienia jak choćby ogranicznik przepływu (gwarancja oszczędności), perlator (napowietrza wodę) czy termostat (pozwala ustawić pożądaną temperaturę). Pamiętajmy ponadto o tym, że omawiane elementy armatury muszą charakteryzować się pięknym wyglądem i pasować stylistycznie do całego wystroju.

Jeśli chodzi o baterie przeznaczone do zainstalowania obok wanny, to polecane są modele jedno- albo dwuuchwytowe naścienne w kolorze srebrnym, pokryte warstwą chromu. Z kolei do prysznica idealnie pasują baterie podtynkowe Hansgrohe, wyróżniające się nowoczesnym designem. W strefie umywalkowej umieśćmy natomiast modele dobrane w taki sposób, aby wypływająca z nich woda w żadnym stopniu nie rozchlapywała się poza misę, lecz spływała w całości do odpływu. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę mogą się okazać baterie sztorcowe. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

15 + dwadzieścia =