Polecamy

Jak stworzyć salon w stylu amerykańskim?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl amerykański opiera się na dużych, otwartych przestrzeniach. To podstawa, zwłaszcza gdy chodzi o urządzenie salonu. Jest to bowiem wizytówka całego domu, warto zatem do aranżacji tego pomieszczenia podejść szczególnie dokładnie.

Wnętrza wypełnione meblami

Przeciętny amerykański salon łączy w sobie sporą ilość przestrzeni z klasycznym wyposażeniem. Poruszanie się po takim wnętrzu nie jest niczym utrudnione, a jednak pełno w nim ułatwiających wypoczynek dodatków. Mniejsze i większe stoliki, wygodne fotele, pufy i podnóżki.

Centralne miejsce zajmuje kominek, natomiast podstawą części wypoczynkowej są najczęściej sofy styl amerykański preferuje większe modele takich mebli. Zbyt mała kanapa czy sofa wyglądałaby w dużym amerykańskim salonie niezbyt korzystnie. Burzyłaby także harmonię, do której Amerykanie w aranżacji wnętrz przykładają ogromną wagę.

Salon pełen dodatków

Na tle jasnej kolorystyki ścian i parkietów znajdują się liczne dodatki. Amerykanie uwielbiają otaczać się zdjęciami, którymi zastawiony jest nie tylko kominek, ale także komody i stoliki. Do tego poduszki, zdobione narzuty oraz ciepłe puchate dywany. Mnogość faktur i tkanin czyni amerykański salon znacznie przytulniejszym.

Takie pomieszczenie powinno zachęcać do swobodnej konwersacji z zaproszonymi gośćmi, jak również relaksu w gronie najbliższych. Funkcjonalność oraz estetyka takiego wnętrza są traktowane jako wartości równorzędne. Nie może być ono ani zbyt surowe, ani też nadmiernie wypełnione drobiazgami.

Czasami jeden oryginalny dodatek, jak chociażby bogato zdobiony klasyczny żyrandol, zastępuje z powodzeniem wiele drobniejszych bibelotów. Wiele elementów, które idealnie wpasowują się w ten styl można zobaczyć na https://ornali.com/pl/71-amerykanski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w długopisy reklamowe?
Dlaczego warto zainwestować w długopisy reklamowe?
Długopisy są one niezawodne, niedrogie i przenośne. Długopisy reklamowe stanowią doskonały przedmiot promocyjny dla każdej firmy lub organizacji, od dużych […]
Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują mozaiki ścienne?
Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują mozaiki ścienne?
Mozaiki ścienne to idealny sposób na dekorację domu. Mogą być użyte do stworzenia punktu centralnego lub mogą być użyte jako […]
Części, na które zwracasz mniejszą uwagę
Części, na które zwracasz mniejszą uwagę
Samochód osobowy jest bogato wyposażony w elektronikę, która steruje poszczególnymi podzespołami silnika czy elementami wyposażenia. Oprócz normalnej eksploatacji samochodu i […]
Ostatnie wpisy