Ogród i dom

Ceny opału w Polsce

Opublikowano: 25 lipca 2020 o 14:00   /   przez   /   komentarze (0)

Szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych pogoda nie rozpieszcza nas pod względem wysokości temperatury. Bardzo duże znaczenie ma tutaj położenie geograficzne Polski. Tego nie możemy zmienić. Ale mamy możliwość poprawy warunków termicznych przynajmniej w pomieszczeniach. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez ogrzewanie domu czy mieszkania.

Ekogroszek

Jednym z najczęściej obecnie wybieranych rodzajów paliwa opałowego jest ekogroszek. Jest on przeznaczony do spalania w niskoemisyjnych piecach. Wytwarza się go z węgla kamiennego lub brunatnego. Na cały chłodny okres potrzebujemy dość dużo tego paliwa. Można więc zastanowić się od razu nad zakupem większych ilości. Ekogorszek w cenach hurtowych kosztuje średnio około 800-900 złotych za tonę. To i tak niższy koszt, niż gdy decydujemy się na kupowanie ekogroszku w małych ilościach.

Pellet

Innym, obecnie coraz bardziej popularnym paliwem stał się pellet. Jest to paliwo pozyskiwane z biomasy. Najczęściej spotykany jest pellet drzewny. Można więc stwierdzić, że pellet jest paliwem ekologicznym, choć też w całym okresie grzewczym wykorzystuje się go dużo. Pellet w hurcie kosztuje około 700 złotych za tonę. Zazwyczaj więc jego ceny są trochę niższe niż ceny ekogroszku.

Jednak trzeba pamiętać, że zarówno w przypadku ekogroszku jak i pelletu, ceny są wyższe, jeśli jakość produktu jest lepsza. Mimo to warto zdecydować się na dobrej jakości paliwo, ponieważ może mieć to znaczący wpływ na żywotność naszego pieca. Powinniśmy zwracać na to uwagę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

11 − pięć =