Ogród i dom

Jaki rodzaj firan wybrać do salonu?

Opublikowano: 3 kwietnia 2020 o 07:18   /   przez   /   komentarze (0)

Salon to w każdym domu pomieszczenie reprezentacyjne, w którym przyjmuje się gości. Musi być zatem urządzony stylowo oraz funkcjonalnie, tak aby przebywanie w nim było w pełni komfortowe. Niezwykle ważnym elementem wystroju jest firana, z jednej strony będąca praktyczną osłoną okna, z drugiej zaś pełniąca rolę dekoracji. Interesujące modele wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły znajdziemy w ofercie sklepu internetowego na https://jasimalgosia.eu/oferta/firany.

Wiele zależy od wielkości wnętrza i jego wyglądu

Przy wyborze konkretnego modelu firany warto brać pod uwagę przede wszystkim ogólny styl wystroju salonu, ponieważ w przeciwnym razie finalny efekt aranżacyjny może się okazać bardzo niesatysfakcjonujący. Firana powinna więc pasować do pozostałych elementów wyposażenia pod względemf kolorystyki i wzornictwa. Drugim istotnym kryterium jest rozmiar pomieszczenia – pamiętajmy o tym, że w salonach o ograniczonym metrażu nie sprawdzą się produkty zbyt ciężkie i nadmiernie ozdobne. Wynika to z faktu, że niepotrzebnie optycznie przytłoczą przestrzeń, a na dodatek zabiorą sporo miejsca.

Poza tym duże znaczenie ma stopień nasłonecznienia. Jeśli zależy nam na maksymalnym wpuszczeniu naturalnego słońca do wnętrza, zdecydujmy się na firany wykonane z delikatnych tkanin o dużej przepuszczalności, takich jak tiul, markizeta, woal czy żakard. Długość jest kwestią uznaniową, ale zalecane jest wybieranie wersji do ziemi lub przynajmniej do parapetu. Z kolei w celu zapewniania sobie optymalnej intymności należy postawić na produkty z błyszczącej satyny oraz sztywnej, eleganckiej tafty. Pożądane elementy dekoracyjne to lambrekiny, kokardki, chwosty a także lamówki. Jeśli interesują nas wyjątkowo stylowe firany w Szczecinie znajduje się sklep posiadający w kolekcji mnóstwo takich wyrobów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery × 5 =