Ogród i dom

W jaki sposób czyścić żaluzje drewniane?

Opublikowano: 30 kwietnia 2020 o 07:18   /   przez   /   komentarze (0)

Żaluzje wykonane z naturalnego drewna z roku na rok zyskują na popularności, ponieważ dodają pomieszczeniom elegancji i mają bardzo uniwersalny charakter. Doskonale sprawdzają się w domach urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i skandynawskim, rustykalnym czy nawet amerykańskim. Godne polecenia są w szczególności modele z lamelami o szerokości 25 mm, idealne do zamontowania na niewielkich oknach. Można je kupić w tym sklepie internetowym: https://www.ibelo.pl/.

Woda to główny wróg

Żaluzje drewniane 25mm, 50 mm lub 70 mm są piękne, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Największe znaczenie ma ich regularne czyszczenie z kurzu oraz innych zabrudzeń. Obowiązuje tutaj jedna podstawowa zasada – otóż nie zaleca się mycia tych konstrukcji dużą ilością wody, ponieważ może to doprowadzić do ich nieestetycznej deformacji (spęcznienie materiału, wybrzuszenia, odbarwienie itp.). W związku z powyższym do czyszczenia najlepiej wykorzystać suchą szmatkę z mikrofibry. Doskonale sprawdzi się również odkurzacz wyposażony w specjalną, wąską końcówkę przeznaczoną do szybkiego zbierania kurzu.

Dodatkowo warto zapewnić omawianym żaluzjom impregnację z użyciem preparatu dedykowanego stricte delikatnym powierzchniom. Należy go koniecznie nakładać miękką gąbeczką, ewentualnie zwykłą ściereczką. Z kolei do zmywania większych zabrudzeń (np. plam) idealnie nadaje się lekko wilgotna szmatka, którą powinnyśmy przecierać lamelki nie tylko poziomo, ale też pionowo. Dodajmy, że w przypadku żaluzji drewnianych zabronione jest stosowanie silnych detergentów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

8 − 3 =