Polecamy

Jakie urządzenia są wykorzystywane w galwanizerni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizernia to obiekt, w którym metal jest osadzany na podłożu w procesie elektrolitycznym. Proces ten wykorzystuje prąd elektryczny do tworzenia cienkiej warstwy metalu na podłożu. Osadzony metal może być stopem lub niestopem, ale nigdy czystym metalem.

Galwanizacja może być stosowana do tworzenia dekoracyjnych i ochronnych powłok na wszystkich rodzajach materiałów, w tym na metalach, tworzywach sztucznych i ceramice. Materiał, który jest pokrywany galwanicznie, określa rodzaj sprzętu używanego w galwanizerni.

Prostowniki galwaniczne

Prostowniki galwaniczne to urządzenia stosowane w galwanizerniach do wytwarzania jednolitego prądu. Prostownik podłączony jest do źródła zasilania i zamienia prąd zmienny (AC) na prąd stały (DC). Jest to podstawowe wyposażenie galwanizerni.

Komórki elektrolityczne

Komórki elektrolityczne są używane do galwanizacji małych części, takich jak biżuteria i inne przedmioty wykonane z metali szlachetnych. Komórki te charakteryzują się wysokim poziomem precyzji, dzięki czemu mogą dawać spójne wyniki za każdym razem, gdy są używane.

Wielkogabarytowe zbiorniki galwaniczne

Wielkogabarytowe zbiorniki galwaniczne są używane do powlekania dużych elementów metalowych, takich jak części samochodowe i urządzenia gospodarstwa domowego. Zbiorniki te są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium z kilkoma komorami, w których znajdują się różne substancje chemiczne potrzebne do procesu (takie jak kwas siarkowy). Zbiorniki są podłączone do zewnętrznego źródła zasilania, które wysyła energię elektryczną przez roztwór znajdujący się wewnątrz nich, powodując, że staje się on naładowany ujemnie i przyciąga dodatnio naładowane jony z próbek metalu umieszczonych wewnątrz nich (jak również wszelkie cząstki brudu, które mogą być obecne).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści ma oddanie auta do skupu?
Jedną z bardziej skutecznych metod na pozbycie się uszkodzonego lub po prostu starego samochodu osobowego jest sprzedanie go do skupu […]
Księgowy – czym się zajmuje?
Księgowy – czym się zajmuje?
Księgowość jest kluczową częścią każdej firmy i instytucji finansowej. Dobry księgowy może zaoszczędzić pieniądze i pomóc w bardziej efektywnym prowadzeniu […]
Auto po kolizji drogowej – naprawić czy oddać do skupu?
Auto po kolizji drogowej – naprawić czy oddać do skupu?
Kolizje drogowe i stłuczki zdarzają się właściwie codziennie, a ich skutkiem bywa czasem dość znaczące uszkodzenie bądź zniszczenie auta. W […]
Ostatnie wpisy