Polecamy

Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko dla dzieci powinno spełniać kilka wymagań, aby sen był bezpieczny. Na każdym etapie rozwoju maluch ma inne potrzeby, na najwcześniejszych etapach życia sen to większość czasu w jego życiu. Ważne, by łóżko było stabilne, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Warto wybierać meble dla dzieci z atestem bezpieczeństwa.

Najlepsze łóżeczka dla niemowlaka

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, najczęstszym wyborem rodziców jest drewno – oczywiście dobrze oszlifowane, bez żadnych drzazg. Kąty łóżeczka powinny być łagodne, a szczebelki bezpieczne. Minusem tych łóżeczek są materace na wysokości, gdy dziecko podrośnie trzeba wymienić mebel na stabilniejszy i mocniejszy.

Ważnym aspektem jest materiał, którym pokryte jest drewno. Substancje typu farby i lakiery muszą być bezpieczne dla niemowlaków, nie mogą zawierać żadnych toksycznych substancji. Same szczebelki powinny być ulokowane na tyle blisko siebie, by dziecko nie mogło wsadzić pomiędzy nie ręki czy głowy i żeby się nie zaklinowało. Na https://meblesosnowe.pl/lozka-i-lozeczka- znaleźć można wiele bezpiecznych modeli łóżek.

Sen starszych dzieci

Bardzo popularne są rozwiązania typu łóżka piętrowe. Jeśli dziecko jest jedynakiem, przestrzeń pod piętrówką można zagospodarować tak, by ustawić tam szafki lub biurko. Aby łóżko piętrowe było bezpieczne powinno posiadać barierkę uniemożliwiającą upadek z wysokości. Tu również najlepszym materiałem jest drewno.

W obawie przed upadkiem wielu rodziców inwestuje w zwykłe łóżka, często ze schowkiem na pościel. Meble te są produkowane w różnych rozmiarach – warto rozważyć zakup większego, które będzie służyć jeszcze wiele lat pomimo wzrostu dziecka. Kolejnym aspektem jest wybór materaca – nie może być ani za twardy ani za miękki. Wszystkie te elementy są dostępne na https://meblesosnowe.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oznaczyć drogę ewakuacyjną?
Jak oznaczyć drogę ewakuacyjną?
Obowiązek prawidłowego oznaczenia dróg ewakuacyjnych należy do każdego właściciela lub zarządcy budynku użyteczności publicznej, bloku mieszkalnego, czy hali produkcyjnej. Podstawowa […]
Znaczenie wałków w rehabilitacji
W jaki sposób przyspieszyć powrót do aktywności po kontuzji? Niezbędna jest tutaj odpowiednia rehabilitacja, która pomoże przywrócić mięśniom sprawność po […]
Czyja pomoc może się przydać w czasie restrukturyzacji firmy?
Firma, aby mogła działać prawidłowo i stanowiła rzeczywistością konkurencję na rynku, musi być dobrze zorganizowana. Odpowiednie zarządzanie wewnętrzne to klucz […]
Ostatnie wpisy