Polecamy

Jak nawilżyć bardzo suchą skórę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odwodniona skóra jest nie tylko szorstka, ale także matowa i pozbawiona blasku, przez co wydaje się starsza niż jest w rzeczywistości. Warto więc zainwestować w produkty do pielęgnacji, które mają za zadanie nawilżać i chronić Twoją skórę oraz poprawić jej stan. Dobry krem nawilżający pomoże przywrócić jej elastyczność, dzięki czemu będziesz mogła odzyskać młody wygląd.

Jak zadbać o codzienne nawilżenie skóry?

Używaj delikatnych środków myjących, które nie zawierają ostrych substancji chemicznych lub zapachowych. Dzięki temu zapobiegniesz dodatkowym podrażnieniom skóry.

Stosuj krem nawilżający na bazie emolientów, zawierający składniki takie jak gliceryna lub kwas mlekowy, które pomagają nawilżyć zewnętrzną warstwę komórek skóry. Nakładaj krem nawilżający natychmiast po kąpieli lub prysznicu, gdy pory są jeszcze otwarte – umożliwi to lepsze wchłanianie się kremu.

Używaj produktów odpowiednich dla Twojego typu skóry. Zadbaj o to, by spełniały one Twoje indywidualne potrzeby. Odpowiednio dobrane kosmetyki regenerujące, które znajdziesz online na stronie https://dermeco.eu/kosmetyki-regenerujace/, sprawią, że Twoja cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie!

Pamiętaj również o stosowaniu kremu z filtrem w ciągu dnia, jeśli wychodzisz na zewnątrz; ekspozycja na słońce jest jednym z głównych powodów wysuszenia skóry!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto w dzisiejszych czasach korzystać jeszcze z telefonów stacjonarnych?
Dlaczego warto w dzisiejszych czasach korzystać jeszcze z telefonów stacjonarnych?
Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się to raczej motywem z filmów science fiction, dziś trudno wyobrazić sobie życie […]
Jak dopasować rozmiar roweru do wieku dziecka?
Jak dopasować rozmiar roweru do wieku dziecka?
Wypady na rodzinne wycieczki rowerowe niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zażywamy ruchu, co już samo w sobie jest […]
Jaki materiał sprzyja dobremu snu?
Okazuje się, że wybór odpowiedniej pościeli może być dla wystroju mieszkania kluczowy. Nie chodzi jedynie o względy estetyczne – od […]
Ostatnie wpisy