Wypoczynek i hobby

Co posiadają nowoczesne stadniny?

Opublikowano: 17 lipca 2019 o 11:00   /   przez   /   komentarze (0)

Przygotowanie nowoczesnej stadniny opiera się na zapewnieniu zwierzętom maksimum komfortu. Właściwe dostosowanie pomieszczeń do potrzeb koni wymaga wyposażenia ich w nowoczesne technologie. Systemy wentylacyjne oraz ogrzewania czy usuwania odchodów, ułatwiają właścicielom stadniny utrzymanie porządku. Są one też gwarantem zachowania bezpieczeństwa i higieny zwierząt. Podobną rolę spełniają np. innowacyjne paśniki firmy Haygain Forager dostępne na https://www.zywieniekoni.pl/. Dzięki ich zastosowaniu siano nie jest rozrzucane po podłożu, więc zmniejszone jest ryzyko dostania się do niego brudu i zarazków.

Pielęgnacja konia kluczem do sukcesu stadniny

Innowacyjność stadnin XXI wieku nie opiera się wyłącznie na ich wyposażeniu. Zwierzęta hodowane do różnych celów, wymagają innej pielęgnacji. Aby uzyskać atrakcyjny wygląd koni uczestniczących w zawodach, ich właściciele stosują specjalistyczne kosmetyki. Są to preparaty dbające m.in. o uzębienie zwierząt oraz ich kopyta. Dzięki dobrze dobranym szamponom i odżywkom także ich sierść wygląda atrakcyjnie i zdrowo. Takie produkty można znaleźć na https://www.zywieniekoni.pl/

Niezwykle ważnym aspektem w hodowli koni jest kwestia ich odpowiedniego żywienia. Zupełnie inną dietę stosuje się w przypadku wierzchowców wyścigowych, a inny pokarm otrzymują zwierzęta przeznaczone do celów gospodarczych. Na rynku dostępne są specjalistyczne pasze, które zawierają składniki odżywcze i minerały niezbędne do właściwego rozwoju konia w zależności od jego przeznaczenia. Dzięki ich stosowaniu można zmaksymalizować przyrost tkanki mięśniowej konia, czy nawet pozytywnie wpłynąć na wygląd jego sierści.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

piętnaście + 4 =